Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co będzie?
Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości.

W ręce czytelników została oddana przepiękna historia życia Wiktorii Ulmy: kobiety, która miała swoje pasje i marzenia. Na co dzień była oddaną swojej rodzinie żoną i matką. Wraz z mężem Józefem podjęli heroiczną decyzję o próbie ocalenia przed śmiercią rodziny żydowskiej. Zapłacili za nią życiem swoim i swoich dzieci. Jednak ich historia się nie kończy i nie zostanie zapomniana. Wiktoria Ulma z rodziną wkroczyła bowiem w poczet błogosławionych.

Więcej…

 
Filmowe spotkania o tematyce religijnej

Serdecznie zapraszamy do udziału w seansach filmowych o tematyce religijnej. Najbliższe seanse odbędą się 7 października (tj. sobota) o godz. 12.00 i 17.45. Wspólnie obejrzymy wyjątkowy film pt. "Raport Pileckiego". Kolejne seanse odbędą się 4 listopada, podczas których obejrzymy film pt. "Figurant".

Więcej…

 
Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?

Ważne jest dla Ciebie budowanie bliskich relacji i szukasz sposobów, które Cię w tym wesprą? Masz dość częstych kłótni, nieporozumień i zależy Ci na dialogu i współpracy? Chcesz wiedzieć, jak mówić o tym, co dla Ciebie ważne i jednocześnie zadbać o relację? Zapraszamy do obejrzenia video konferencji.

Więcej…

 
Nie jesteś sam. Jak ustrzec się przed poczuciem samotności?

Rozejrzyj się dokoła – być może jesteś teraz w otoczeniu ludzi, robiąc coś, co lubisz i jeszcze w Twojej krwi krążą endorfiny po przebytym biegu. Może właśnie czujesz dumę, radość i spełnienie. Może obok tego jest też jakieś ukłucie w sercu, bo nie odnajdujesz się w 100% w tym środowisku. 

Więcej…

 
Partnerzy, Sponsorzy i Darczyńcy Dni Młodych Wolin 2023

Dni Młodych Wolin 2023 zrealizowaliśmy wspólnie dzięki życzliwości i wsparciu naszych Partnerów i Sponsorów: Gmina i Miasto Wolin, Fundacja Szczecińska, Województwo Zachodniopomorskie - Pomorze Zachodnie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, Dom Medialny Święty Wojciech, Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud, Krajowa Grupa Spożywcza - Cukrownia Kluczewo, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi PolskiejGospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, DOM INWEST Sp.J. Eugeniusz i Teresa Japtok, Piekarnia&Cukiernia Asprod, Biblioteka Publiczna Gminy Wolin. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Katarzyny Koszewskiej.

Więcej…

 
Ocean w Gliwicach - Hillsong United w Polsce

"Nareszcie! Spełniło się moje marzenie" – te hasło usłyszałem 9 czerwca kilkukrotnie. Niemal siedem tysięcy osób wychwalało Boga z Hillsong United w gliwickiej Arenie. Zespół, którego piosenki już dawno trafiły "pod strzechy" i stanowią od lat żelazny repertuar wspólnot czy koncertów uwielbienia przyjechał do Polski po raz pierwszy.

Więcej…

 
"Niebo nie może czekać" już w kinach!

Na naszych oczach 15-letni Carlo Acutis staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Cudowne świadectwo krótkiego życia i radość płynąca z wiary, to magnes, który przez jego osobę przyciąga kolejnych ludzi do Boga. Film o Carlo pt. "Niebo nie może czekać"  jest już dostępny w kinach.

Więcej…

 
Niebo nie może czekać

19 maja na ekrany polskich kin wejdzie film o bł. Carlo Acutisie - pierwszym beatyfikowanym millenialsie. Produkcja pt. "Niebo nie może czekać" to przepiękna historia życia Carlo - błogosławionego Kościoła i geniusza komputerowego - przedstawiona na wielkim ekranie.

Więcej…

 
"Trzeba marzyć" w wykonaniu aktorów Teatru EXIT

5 maja przypada Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Teatr Exit tworzą właśnie tacy ludzie. Zapraszamy do obejrzenia video z poruszającym wykonaniem wiersza Jonasza Kofty pt. "Trzeba marzyć".

Więcej…

 
Świadectwo Michaela W. Smith`a

Kocham odwiedzać grupy młodzieżowe i znajdować kogoś, kto czuje się przegrany, jakiegoś dzieciaka, który siedzi w kącie i czuje się jak odrzutek – opowiada artysta Michael W. Smith - Kocham podchodzić do niego i obejmować go. Mógłbym to robić przez resztę mojego życia.

Więcej…

 
Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali „Arena Gliwice” na jedynym koncercie w Polsce zaśpiewał Michael W. Smith. I to jak! Tego dnia nowoczesna hala w Gliwicach zamieniła się w prawdziwą Arenę uwielbienia. Animował ją ze sceny sam Michael W. Smith z zespołem. I naprawdę nikt nie musiał nikogo zachęcać: „Cała sala śpiewa z nami!”, bo kilka tysięcy gardeł za wokalistą zza Oceanu powtarzało „Awesome God” („Nasz Bóg jest potężny”), oddając chwałę Najwyższemu.

Więcej…

 
Milion egzemplarzy Dobrych Nowin

- Podjęliśmy ryzyko, nie mając wszystkich środków… ale czy lepiej byłoby nic nie robić…? I... Było warto! - mówi Andrzej Sobczyk - prezes Stowarzyszenia Rafael, które wydrukowało milion egzemplarzy nadzwyczajnego nnumeru Dobrych Nowin, w którym wybitne autorytety odnoszą się do ataku na osobę Jana Pawła II.

Więcej…

 
Marsz Papieski

W 18nastą rocznicę śmierci papieża Polaka serdecznie zapraszamy na Marsz Papieski, który odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia w Szczecinie. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 - Mszą Świętą w Sanktuarium NSPJ (przy pl. Zwycięstwa). O godz. 16.30 przewidziany jest start marszu ulicami Szczecina.

 
"Święty" - recenzja

Można ten film obejrzeć po prostu jak kryminał, skupiający się nie tyle na przestępstwie, ile na śledztwie, z różnymi jego uwarunkowaniami. Ale można też spojrzeć na kinowy ekran z innej perspektywy, zadając pytania nie tylko na poziomie prowadzonego dochodzenia, lecz dostrzegając specyfikę sytuacji i ludzkie uwikłania.

Więcej…

 
Święty - kryminał nie tylko o św. Wojciechu

"Święty" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia śledztwa w sprawie brawurowej kradzieży figury Świętego Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80-tych. "Święty" to subiektywny, fabularny obraz przebiegu sensacyjnych wydarzeń z przeszłości.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 37146 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook