Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Paczuszka dla Maluszka 2024
Nie mogę wyświetlić obrazka

Od 1 listopada na stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl ruszy specjalny formularz dla koordynatorów akcji "Paczuszka dla maluszka". Czekamy na zgłoszenia od osób, które chciałyby osobiście zorganizować świąteczną inicjatywę  – tam gdzie mieszkają, pracują, uczą się.

W zgłoszeniu wystarczy wybrać instytucję pomocową, której chcemy pomóc i zamówić nieodpłatne bombki z informacją o akcji. Później należy powiesić je na postawionej w wybranym miejscu choince i dbać o drzewko, pod którym ludzie dobrej woli, będą zostawiać przygotowane paczuszki. Na koniec akcji koordynator zbiera dary i osobiście udaje się do wybranej przez siebie placówki, aby przekazać paczki i zobaczyć najpiękniejszy uśmiech – uśmiech wdzięczności.

Kremy, szampony, płyny do prania i płukania dziecięcych ubranek, artykuły do pielęgnacji niemowląt oraz inne środki czystości – to nie brzmi jak typowy prezent pod choinkę. Bądźmy jednak świadomi, że są to właśnie te potrzeby, które w codziennej opiece nad dzieckiem i mamą muszą być spełnione. I nie ma piękniejszego widoku niż wzruszona mama, która właśnie zrozumiała, że ktoś tak bezinteresownie pomyślał o niej i jej dziecku, aby w te święta niczego im nie zabrakło.

Już po raz 11. Fundacja Małych Stópek zorganizuje ogólnopolską, bożonarodzeniową akcję pt. "Paczuszka dla maluszka". Celem inicjatywy jest zbiórka artykułów chemii kosmetycznej dla dzieci, znajdujących się  w:
- domach samotnej matki;
- domach małego dziecka;
- rodzinnych domach dziecka;
- hospicjach prenatalnych.

Dlatego jeśli chcesz pomóc, są na to aż 3 bardzo łatwe sposoby:
1. Znajdź w swojej okolicy „paczuszkową choinkę”, pod którą będziesz mógł zostawić przygotowaną przez siebie paczuszkę. Koordynator lokalnej zbiórki przekaże ją później w twoim imieniu wybranej placówce pomocowej.
2. Zostań koordynatorem akcji w swoim mieście, wypełniając formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie akcji.
3. Przekaż darowiznę z tytułem „PACZUSZKA” na konto Fundacji Małych Stópek na rzecz przygotowania kolejnych prezentów dla potrzebujących mam i ich dzieci.

Podarujmy dzieciom i mamom najszczerszy uśmiech i chwile wzruszenia, bo Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. W tym roku mamy do obdarowania 365 placówek pomocowych, w których znajdują się kobiety w ciąży, samotne mamy z noworodkami i starszymi dziećmi oraz młodzież. Na ten moment mamy zgłoszenia od 1421 koordynatorów, którzy podjęli się zorganizowania lokalnych zbiórek, w swoich miejscach zamieszkania. Lista placówek, dla których organizowane są zbiórki, lista miejsc w których możesz zostawić dary oraz numer konta do przekazywania darowizn są dostępne na stronie: www.paczuszkadlamaluszka.pl.

Akcja "Paczuszka dla maluszka" potrwa od 3 grudnia do 6 stycznia! Tylko w ubiegłym roku podczas akcji, przy zaangażowaniu 1557 zebrano dary o łącznej wartości 13 177 500 zł. Regulamin i szczegółowe informacje znajdziesz na www.paczuszkadlamaluszka.pl, natomiast link do broszury informacyjnej: Biuletyn Paczuszka dla Maluszka.


Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:
Nr tel.: 728 337 681 (poniedziałek – piątek, godz. 8.00-18.00)
E-mail: kontakt@paczuszkadlamaluszka.pl

"Paczuszka dla maluszka" – dobrze jest pomagać!
liczba odsłon: 298 | dodano: 2023-10-31 15:41:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook