Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Rękopisy" bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Nie mogę wyświetlić obrazka

To już 39-ta rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Wszyscy znamy niezłomnego kapłana, który w ciemnych czasach komunizmu i stanu wojennego bronił skrzywdzonych, odważnie mówił prawdę i zwyciężając zło dobrem walczył o wolność. Po prawie 40 latach nieznane "Rękopisy" bł. ks. Jerzego Popiełuszki doczekały się swojego wydania!

Po męczeńskiej śmierci z rąk komunistycznych agentów został beatyfikowany, a jego relikwie i obrazy znajdują się na całym świecie. Czy wiemy jednak jakim był człowiekiem, co mówił ludziom podczas zwyczajnych, szarych dni, jaką proponował im drogę do Boga?

We współpracy z Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki nakładem Domu Wydawniczego "Rafael" właśnie na rocznicę śmierci kapłana ukazuje się wyjątkowa książka: "O miłości, za którą tęskni świat - Rękopisy księdza Jerzego Popiełuszki". W publikacji zebrano słowa księdza Jerzego wypowiadane w zaciszu kościoła z dala od wielkiej historii.

- Kapłan przez lata zapisywał treść homilii na drobnych kartkach, które po jego śmierci na blisko czterdzieści lat zaległy w ciemności archiwów. Odkryte dziś, zaskakują przenikliwością, prostotą i aktualnością - mówi Paweł Kęska z Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Sam wydawca podkreśla, że oddając czytelnikom Rękopisy, oddaje jednocześnie prosty przewodnik po życiu dotykający uniwersalnych zagadnień i dylematów. Jak pisał ksiądz Popiełuszko w jednym z rękopisów: „Potrzebne nam męstwo przepojone miłością, które uzdolni do walki o wartości, za którymi tęskni świat”.

 

Pomyśl, jaki sens ma twoje życie, twoja praca, twoje zabieganie, twój majątek, wszystko, co czynisz. Pomyśl, co stanowi istotną i nieprzemijającą wartość w twoim życiu. (…) Zmartwychwstaniesz – ale czy też do życia w szczęściu czy w beznadziejności. To zależy od tego, czy w porę zatrzymasz się i nadasz właściwy sens i właściwą wartość twojemu życiu.

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

 

 

Informacje o książce:
Autor: bł. ks. Jerzy Popiełuszko
Liczba stron: 184
Cena promocyjna: 29,90 zł
Książkę kupisz w księgarni internetowej Domu Wydawiczego Rafael.

 


liczba odsłon: 440 | dodano: 2023-10-18 14:40:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook