Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Niebo nie może czekać
Nie mogę wyświetlić obrazka

19 maja na ekrany polskich kin wejdzie film o bł. Carlo Acutisie - pierwszym beatyfikowanym millenialsie. Produkcja pt. "Niebo nie może czekać" to przepiękna historia życia Carlo - błogosławionego Kościoła i geniusza komputerowego - przedstawiona na wielkim ekranie.

Film zrealizował hiszpański reżyser Jose Maria Zavala (w Polsce znany m.in. z filmu "Tajemnica ojca Pio"). Jedną z najpiękniejszych części filmu jest długa opowieść mamy Carlo o jej wyjątkowym synu przeplatana rodzinnymi fotografiami i filmami video.

Obraz trwa dokładnie 78 minut, a jego reżyser chciał przekazać w nim przesłanie, że każdy z nas powołany jest do świętości. Dodał, że przykład Carla dowodzi, że nie ma tu ograniczeń wiekowych i osoba w wieku 15 lat nie jest „mniej święta”.

Dyrektor wykonawcza filmu Inés Zavala wskazała, że: Za życia Carlo poruszył wiele serc swą wystawą o Cudach Eucharystycznych, teraz mamy nadzieję, że jego świadectwo przemówi w salach kinowych.

Przypomniała, że młodzież bardzo poruszył fakt wyniesienia na ołtarze ich rówieśnika. Jak informują media, premierze obrazu towarzyszy też spotkania z matką błogosławionego. W rozmowie z Radiem Watykańskim Antonia Salzano wskazała, że to wyjątkowe chwile, gdy może dzielić się swoim synem, na co nie miała wcześniej okazji w związku z obostrzeniami związanymi z Covid-19.

Matka błogosławionego dodała, że to pierwszy obraz o jej synu i jednocześnie ogromne przeżycie dla niej, że mogła się doczekać beatyfikacji własnego dziecka. Jest to jednak także ważny film dla współczesnej młodzieży, która żyje w społeczeństwie przekazującym coraz mniej rzeczywistych wartości. Życie Carla pokazuje, że w świecie pełnym pornografii, narkotyków i innych uciech można odnaleźć te prawdziwe wartości.

 

 

 

Źródło: KAI,misyjne.pl 


 


liczba odsłon: 558 | dodano: 2023-04-27 14:00:07

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook