Dziś: środa, 13 listopada 2019
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Laboratorium Miłości

Polecamy Waszej uwadze poradnik miłości na całe życie, czyli najnowszą książkę pod redakcją Zbigniewa Kaliszuka “Laboratorium Miłości. Przed ślubem - Tom1” wydawnictwa Fronda. Poradnik poświęcony jest oczekiwaniu na mężczyznę/kobietę życia i budowaniu solidnych relacji pod przyszłe małżeństwo. Książka jest zapisem rozmów na ten temat m.in. z Radosławem Pazurą, o. Adamem Szustakiem OP, ks. Markiem Dziewieckim i Jackiem Pulikowskim.

Więcej…

 
Pierwsza Biblia z komentarzami Jana Pawła II

„Dokumenty Jana Pawła II się nie przedawniają, one zawsze są świeże i aktualne. Myślę, że te komentarze też” – powiedział dziś w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz w czasie prezentacji Biblii z komentarzami Jana Pawła II. Pamiątkową publikację z okazji kanonizacji papieża Polaka przygotowało Wydawnictwo „M”.

Więcej…

 
Znaczy Ksiądz, czyli o. Jan Góra znów zaskakuje i zdumiewa

Boży wariat i charyzmatyczny wizjoner. Organizator spotkań nad Lednicą. Nieuleczalnie chory na „chorobę papieską”. W szczerej rozmowie nie przepiera w słowach, mówi wprost o:

Więcej…

 
Marcowy numer "Miesięcznika Egzorcysta"

Gender – filozofia czy ideologia? Dlaczego w USA mało kto poważnie traktuje studia z zakresu gender? Kto powinien przygotowywać dzieci do życia w rodzinie: szkoła czy rodzice? Jak długo Polska jeszcze będzie wolna od przymusowej edukacji gender? Na te i inne pytanie odpowiadamy w marcowym numerze „Miesięcznika Egzorcysta”.

Więcej…

 
Święty Józef – opiekun dzieciątka Jezus

Niewiele wiadomo o świętym Józefie. Głównymi źródłami wiedzy są Ewangelie, ale mówią o nim także niektóre apokryfy. Kościół katolicki ukazuje opiekuna Jezusa jako wzór takich cnót, jak posłuszeństwo Bogu, wiara, pracowitość, męstwo, sprawiedliwość, czystość, piękna miłość, skromność, ubóstwo, milczenie i opanowanie. Cnót, którymi w życiu może kierować się każdy, a szczególnie mężczyźni.

Więcej…

 
Ta książka to dowód, że Jan Paweł II żyje!

Ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego Karola Wojtyły, w poruszającej rozmowie z włoskim dziennikarzem Saverio Gaeta, odsłania „kuchnię” procesu i nieznane fakty z pontyfikatu Papieża Polaka.

Więcej…

 
Marcowy numer „W drodze” poświęcony cielesności

Na pytanie „Co zrobiliśmy z naszym ciałem?” odpowiada marcowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów. Jego autorzy przybliżają różne przejawy stosunku do ciała i zastanawiają się, jak złapać równowagę w byciu sobą − duszą i ciałem.

Więcej…

 
10. urodziny „KnC – Króluj Nam Chryste”

Miesięcznik „KnC – Króluj Nam Chryste” kończy w marcu br. dokładnie 10 lat! Świętując okrągłą rocznicę przygotowaliśmy wyjątkowy prezent. Do tradycyjnego numeru dołączone zostało specjalne wydanie „10 wywiadów na 10 lat” z najciekawszymi rozmowami przeprowadzonymi ze znanymi sportowcami, muzykami, dziennikarzami i osobami duchownymi, których łączy szacunek do służby liturgicznej ołtarza. Wśród nich m.in: Kamilem Stochem, Krzysztofem Hołowczycem, Sławomirem Szmalem, Tomaszem Zubilewiczem, czy abp. Henrykiem Muszyńskim. Wydanie urodzinowe z dodatkiem kosztuje 4,50 zł.

Więcej…

 
Lutowe „eSPe” o odejściach z seminarium

„Jak wyjść z seminarium?” – pytają na okładce lutowego wydania redaktorzy „eSPe”. Reportaże o byłych klerykach i ich żonach pokazują, że wybór seminarium nie zawsze kończy się święceniami kapłańskimi.

Więcej…

 
"Prosto z Mostu" nr 34 (luty 2014)

Jak to jest być żoną księdza...? W gazecie świadectwa kobiet, które są żonami księży z Kościołów: ewangelicko-augsburskiego i greckokatolickiego. Kiedy ksiądz prawosławny może się ożenić? O tym także w tym numerze. Będzie też świadectwo siostry jadwiżanki z Kościoła rzymskokatolickiego, która żyje w ślubach czystości. W młodości brał narkotyki, a potem został kapłanem. Wywiad z brazylijskim księdzem, który posługuje w Szczecinie, a także historia zakony dominikanów.

Więcej…

 
„Skok na głęboką wodę” - podręcznik wolontariusza misyjnego

„Skok na głęboką wodę” to zbiór świadectw młodzieży z Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Publikacja wskazuje na cechy, którymi powinien wyróżniać się wolontariusz, a także jest dowodem, na to, że wciąż nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą dzielić się wiarą i doświadczeniem Boga z innymi.

Więcej…

 
„W drodze” o przeszczepach, księżach i gender

Przeszczepy, powołanie do kapłaństwa oraz gender to tematy przewodnie najnowszego numeru „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów. Lutowy numer „W drodze” ma zwiększoną objętość, ale zachował tę samą cenę.

Więcej…

 
Wywiad-rzeka z o. Górą „…Znaczy ksiądz”

- To jest książka o szczęśliwym księdzu – mówił o. Jan Góra podczas prezentacji wywiadu–rzeki, którego udzielił Joannie Kubaszczyk. To nie pierwsza książka dominikanina, jednak jak sam mówi – najobszerniejsza. W publikacji dzieli się z czytelnikami m.in. swoim doświadczeniem kapłaństwa, podejściem do kobiet i planami na przyszłość. - Nigdy nie żałowałem, że zostałem księdzem – podkreślił.

Więcej…

 
Krótka historia Mszału Rzymskiego

"Trudno wyobrazić sobie celebrację Eucharystii bez mszału, księgi zawierającej teksty modlitw mszalnych oraz porządek celebracji Mszy świętej. Księga ta jest wyrazem reguły modlitwy rytu rzymskiego, odzwierciedlającej wiarę Kościoła. Kościół wierzy bowiem tak, jak się modli, co oddaje często przywoływane łacińskie adagium: lex orandi, lex credendi (reguła modlitwy jest regułą wiary).

Więcej…

 
Wierzę, bo chcę!

Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania to : - kompendium wiedzy katechizmowej; - przydatne modlitwy, pieśni oraz obrzędy sakramentu; - osobisty przewodnik prowadzący młodych do decyzji związania się z Bogiem i Kościołem; - merytoryczna pomoc przy prowadzeniu spotkania; - niestandardowy sposób mówienia o Duchu Świętym, Kościele, sakramentach, Biblii i modlitwie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 42927 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060