Dziś: niedziela, 22 października 2017
Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Ślady małych stóp na piasku

Historia zaczyna się na plaży, kiedy Anne-Dauphine zauważa, że jej córeczka lekko powłóczy nóżką, a jej chód jest nieco chwiejny. Po serii badań lekarze stwierdzają, że ThaÏs cierpi na rzadką chorobę genetyczną, leukodystrofię metachromatyczną. Dziewczynce, która właśnie obchodzi swoje drugie urodziny, zostało zaledwie kilka miesięcy życia.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta

Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu. - Piszemy o zagrożeniach i pokazujemy sposoby, jak się przed nimi ustrzec. Olbrzymia większość bezbronnych dzieci wprowadzana jest w świat magii bez świadomości zagrożenia u ich rodziców. Chroń je razem z nami - zachęcają autorzy miseięcznika.

Więcej…

 
100 wersetów biblijnych

100 wersetów biblijnych – tyle proponuje nam Robert J. Morgan, popularny autor książek o tematyce religijnej i orędownik uczenia się Pisma Świętego na pamięć. Przekonuje on, że praktyka uczenia się na pamięć fragmentów Pisma Świętego jest sprawą kluczową dla nas samych i dla naszych wspólnot, istotną dla zdrowia umysłowego i emocjonalnego oraz duchowej kondycji człowieka.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta: Czy wolno dziś straszyć piekłem?

- Podnoszą się czasem wołania: „nie straszmy Szatanem, piekłem, wiecznym potępieniem”, bo to niechrześcijańskie. Może to i racja: nie straszmy; straszyć można kryzysem gospodarczym, kataklizmem przyrodniczym czy wojną. Diabłem i piekłem nie da się tylko straszyć. Tą rzeczywistością trzeba przerażać, bo to jest jedyna właściwa reakcja normalnego człowieka. O grozie i dramacie śmierci wiecznej mówi Zbawiciel, więc chyba trudno przytomnie utrzymywać, że jest to postawa niechrześcijańska – pisze we wstępie do styczniowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta” redaktor naczelny, Artur Winiarczyk. Pismo właśnie trafiło do sprzedaży.

Więcej…

 
Dziś wypełnia się Słowo

Zwieńczeniem Ewangelii według św. Łukasza jest przypowieść o miłosiernym ojcu. Bóg nigdy nie wyrzucił człowieka z serca – czekał na niego, a teraz biegnie mu na spotkanie, rzuca się mu na szyje i całuje go. Nie czyni mu żadnego wyrzutu, nie dziwi się, lecz tylko daje wyraz swej radości. Taką ucztą radości może stać się każdy powrót do Boga.

Więcej…

 
Słowa pełne ognia

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu słabości – może to być niespodziewana choroba, cierpienie, niepowodzenie w życiu zawodowym lub rodzinnym albo grzech czy nałóg, z którym nie umiemy sobie poradzić. Takie przeżycia często rodzą poczucie zniechęcenia i frustracji, a nawet depresję.

Więcej…

 
Zło tematem styczniowego numeru miesięcznika „W drodze”

Rzadko można dziś usłyszeć kazania mówiące wprost o kuszeniu, działaniu zła i istnieniu piekła - pisze Roman Bielecki OP, redaktor naczelny wydawanego w Poznaniu miesięcznika „W drodze”. Zło osobowe, pokusy i egzorcyzmy są tematem styczniowego numeru dominikańskiego czasopisma, które po raz pierwszy ukazuje się również w wersji na iPad.

Więcej…

 
„Gość Niedzielny” liderem na rynku tygodników

„Gość Niedzielny” wciąż jest najlepiej sprzedającym się tygodnikiem opinii w Polsce. Świadczą o tym najnowsze, październikowe statystyki Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opublikowane przez wirtualnemedia.pl. Samodzielnym liderem rankingu jest „Gość Niedzielny” ze średnią sprzedażą ogółem na poziomie 135 905 egzemplarzy.

Więcej…

 
Cudowne znaki i święte życie. Opowieść o Natuzzie Evolo, stygmatyczce i świadku Bożej Mocy

Miliony ludzi we Włoszech i na całym świecie uważają, że Bóg przemówił w naszych czasach przez Natuzzę Evolo, mistyczkę z Kalabrii. Pan postanowił obdarzyć tę prostą kobietę, analfabetkę, niezwykłymi łaskami i charyzmatami: darem bilokacji, stygmatów, znajomością języków obcych, których nigdy się nie uczyła, czy zdolnością zwaną „oświeceniem diagnostycznym” (nazywa się tak umiejętność trafnego zdiagnozowania choroby, przewidzenia wyniku operacji czy zasugerowania skutecznej terapii).

Więcej…

 
Wiara Demonów

„Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2, 19). W swojej odważnej książce Fabrice Hadjadj podejmuje temat moralnego opętania oraz zwodniczego oblicza zła. Hadjadj podkreśla, że świat demonów jest niepokojąco blisko nas. Często prawdziwe zło kryje się tam, gdzie najmniej byśmy się go spodziewali – w „pobożnych uczynkach”, które nie mają nic wspólnego z miłosierdziem. Pokazuje niebezpieczeństwo fanatycznych okrzyków i uczynienia z Boga niewiele znaczącego sloganu. Erudycja Hadjadja i oryginalność jego refleksji sprawia, że "Wiara demonów" to lektura wartościowa i wciągająca, zaś wyrazisty styl i ironiczne poczucie humoru są znakiem firmowym autora. To książka, która ma budzić zdrowy niepokój i chęć poszukiwania Prawdy.

Więcej…

 
Papież Jan Paweł II - poznaj go od nowa

Jan Paweł II był osobą niezwykłą, o wielu przymiotach, które ciągle odkrywamy szukając w Nim - zwłaszcza w obecnych trudnych czasach - oparcia, wzoru do naśladowania. Dużo na ten temat powiedziano i napisano, ale zwykle bardzo poważnie - a to perspektywy historycznej, a to z filozoficznej, a to z politycznej... Czy chcielibyście jednak poznawać Go poprzez Niego Samego, poprzez Jego wypowiedzi i zachowania w różnych sytuacjach? Zobaczcie proszę kilka poniższych przykładów…

Więcej…

 
Grudniowy miesięcznik Egzorcysta

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fascynacja Harrym Potterem czy wampirami (np. z sagi „Zmierzch”) może być dla jego dziecka bardzo niebezpieczna. To igranie z demonami – przestrzegają twórcy „Miesięcznika Egzorcysta”. Grudniowy, czwarty już numer pisma trafił właśnie do sprzedaży. Nakład pisma wzrósł do 30 tysięcy.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta nr 3

Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu. W najnowszym numerze (listopadowym,) m.in. o tym, jakie uniknąć czyśćca. Szansę ma każdy!

Więcej…

 
Droga - ka­to­licki dwu­ty­go­dnik dla młodzieży!

Nowa szata, nowe tek­sty, nowi au­to­rzy – od 14 października katolicki dwutygodnik dla młodzieży pt. „Droga” ukazuje się w nowej formule. Am­bitny i no­wo­cze­sny w for­mie, może być wy­zwa­niem dla mło­dych, któ­rzy ocze­kują cze­goś wię­cej niż me­dial­nej sieczki i ogłu­pia­ją­cych „new­sów”, a szu­kają po­głę­bio­nej dys­ku­sji i wie­dzy prze­kra­cza­ją­cej in­for­ma­cje do­stępne na po­pu­lar­nej Wi­ki­pe­dii. Po­może umoc­nić wiarę, wy­ja­śni wąt­pli­wo­ści w wie­rze, uczyć bę­dzie sza­cunku do tra­dy­cji narodowej. Do­stępny w pa­ra­fiach i prenumeracie.

Więcej…

 
Prosto z Mostu - nr 23

Korespondencja z Kazachstanu, egzorcyzmy w rozumieniu różnych wyznań chrześcijańskich; wszyscy chrześcijanie mówią Halloween "Nie"; warto biegać, czyli o korzyściach z ruszania się, co to znaczy być patriotą? SMS do Pana Boga i wiele innych tekstów nie tylko ekumenicznych w najnowszym numerze "Prosto z Mostu. Młodzi...Ekumenizm...Bóg...". 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 32098 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

VII Metropolitalny Konkurs Papieski

7 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej ...

ADM Goleniów 2017 - koncert TGD

Fotoreportaż z koncertu ewangelizacyjno-...

ADM Goleniów 2017 - Marsz Biało-Czerwony

W Dniu Flagi, w ramach programu Dni Młod...

blog ichtis

Facebook