Dziś: środa, 13 listopada 2019
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Koniec Człowieczeństwa

Nowa książka C.S. Lewisa - po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu! W przedmowie do ostatniej części Trylogii międzyplanetarnej noszącej tytuł Ta ohydna siła C.S. Lewis pisze o niej, że jest „fikcyjną opowieścią o działaniu siły diabelskiej, która jednak kryje w sobie poważną myśl”. I dodaje: „Myśl tę starałem się wyłożyć pełniej w mojej książce Koniec człowieczeństwa”.

Więcej…

 
„Kwiatki Papieża Franciszka” – książka o papieżu

„Kwiatki papieża Franciszka”, książka wydana przez KAI i Wydawnictwo M, to rodzaj duchowego portretu skromnego człowieka, który został papieżem. Zawiera niezwykły wybór najpiękniejszych wypowiedzi Jorge Mario Bergoglio jako kardynała oraz wszystkie dotychczasowe jego wystąpienia jako papieża Franciszka.

Więcej…

 
Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę i odkrył... Niebo

Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać. Odkrył Niebo.

Więcej…

 
Jak dobrze przeżyć Wielkanoc? - album „Skazany na śmierć”

"Skazany na śmierć. Historia męki i zmartwychwstania Pańskiego" - to album, który ukazał się w Wydawnictwie Sfinks, dzięki któremu czytelnik ma okazję przeżyć głębiej Wielki Post i okres Wielkiejnocy. 

Więcej…

 
Książka z homiliami kard. Bergoglio – do kupienia z „Do Rzeczy”

Kilkanaście homilii kard. Jorge Mario Bergoglio z ostatnich lat, a także dotychczasowe wystąpienia papieża Franciszka ukazały się w książce Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich", wydanej przez KAI i Wydawnictwo M. Książka jest teraz dostępna razem z tygodnikiem „Do Rzeczy” w kioskach w całym kraju

Więcej…

 
Szaleństwo modlitwy

Czy modlitwy można się nauczyć? W jaki sposób rozmawiać z Bogiem zarazem pokornie i śmiało? Dlaczego modlitwa bywa niebezpieczna? Matt Woodley przedstawia jedenaście dróg modlitwy, które – chociaż są zupełnie różne – mogą się uzupełniać i przez to wzbogacać nasze życie duchowe.

Więcej…

 
Tunika Jezusa

Czy Szata z Argenteuil to naprawdę tunika Jezusa, ta sama, którą miał na sobie podczas Męki i o którą rzymscy żołnierze rzucali losy pod krzyżem? Czy to możliwe, aby do naszych czasów zachowała się ta cenna relikwia, o wartości porównywalnej z Całunem Turyńskim? W jaki sposób zbadać jej autentyczność?

Więcej…

 
Nauczmy się wierzyć

Książka Benedykta XVI przygotowywana była jako zbiór najciekawszych pism i wypowiedzi Papieża przeznaczony na trwający właśnie Rok Wiary. Jednakże w obliczu ogłoszenia decyzji Ojca Świętego o ustąpieniu ze Stolicy Piotrowej publikacja ta zyskuje dodatkowe znaczenie. Zawarte w niej myśli Ojca Świętego wydają się nieść nową głębię. Rozważania o wierze, fundamencie życia każdego chrześcijanina, stają się ostatnim przesłaniem Benedykta jako papieża dla jego Kościoła.

Więcej…

 
Tomasz Adamek dla „Miesięcznika Egzorcysta”: To jest walka na śmierć i życie.

- Czy wierzę w istnienie osobowego Szatana? No przecież gość kusi mnie codziennie. Nie kusi mnie żona, nie kusi mnie kolega, tylko kusi on. Dlatego uważam, że jeśli przestanę się modlić, to będzie po mnie, bo on tylko czyha na to. A ci, co uważają, że nie mają pokus, to już są po jego stronie – mówi Tomasz Adamek, mistrz świata w boksie zawodowym, w wywiadzie udzielonym specjalnie „Miesięcznikowi Egzorcysta”. Nowy numer pisma właśnie trafił do sprzedaży.

Więcej…

 
Wstrząsające świadectwa z pogranicza zbrodni i medycyny

„Nazywam się Gianna Jessen. Mam dziewiętnaście lat. W języku potocznym jestem tak zwaną „spapraną aborcją”. Gdyby aborter rozpoczął swój dyżur wcześniej, nie byłoby mnie dziś tutaj”.

Więcej…

 
Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie

Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. i 50. XX wieku.

Więcej…

 
Dlaczego miliony osób nie wychodzą z domu bez czerwonej nitki?

- Myliłby się ten, kto by uważał, że zjawiska fetyszyzmu religijnego to w naszych czasach pozostałości występujące tylko w głębokiej egzotyce. Wystarczy rozejrzeć się wkoło, w biurze, na stacji benzynowej, w kawiarni – wyznawców „cywilizowanego” fetyszyzmu nie brakuje. Co więcej, im wyższą pozycję społeczną ktoś osiąga, tym częściej zakłada taki czy inny amulet lub talizman, choćby wspomnieć tylko o Pierścieniu Atlantów, czerwonej nitce czy oku Horusa – pisze we wstępie do najnowszego, lutowego wydania „Miesięcznika Egzorcysta” redaktor naczelny, Artur Winiarczyk. Numer ten właśnie trafił do sprzedaży.

Więcej…

 
Praktyczny przewodnik po modlitwie chrześcijańskiej

Autor zaprasza nas do modlitwy chrześcijańskiej – przyjacielskiej rozmowy z Bogiem. Pokazuje, że można ją podejmować także dziś, pośród tylu spraw, którymi żyjemy. Proponuje prostą „szkołę modlitwy”, która pomoże czytelnikowi odkryć obecność Boga w sobie. Praktyczne ćwiczenia, umieszczone na końcu każdego rozdziału, pozwalają natychmiast – bez zbędnej teorii, ale i bez wahania – podjąć tę czy inną formę modlitwy.

Więcej…

 
Pełnia życia

Życie bł. Alberta Marvellego (1918-1946, beatyfikowany w 2004 r.) jest zadziwiające w swej prostocie i zwyczajności. Jako młody chłopiec w pełni świadomie wkroczył na drogę ku świętości, którą uważał za pełnię życia już tu, na ziemi. Był obecny między rówieśnikami, ubogimi i cierpiącymi, w oratorium, w szkole i na uniwersytecie, w zamęcie wojennym jako żołnierz, a na końcu – w polityce. Działał w organizjacjach chrześcijańskich, zwłaszcza w Akcji Katolickiej. Jednocześnie prowadził bardzo głębokie życie duchowe, bez tego bowiem nie można by mówić o pełni życia.

Więcej…

 
„Rzymskie pasje” amb. Suchockiej

Zjawiskiem, które charakteryzuje Rzym, jest przenikanie sacrum i profanum, i właśnie to starałam się pokazać w mojej książce – mówiła podczas prezentacji publikacji „Rzymskie pasje. Kościoły Stacyjne Wiecznego Miasta” jej autorka Hanna Suchocka, wieloletnia ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Spotkanie autorskie odbyło się 12 lutego w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu.