Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus
Rusza XI Przystanek Jezus

Dzisiaj rusza XI edycja Przystanku Jezus. Temat tegorocznej ewangelizacji to „Przyjaźń jest możliwa”. Myślą przewodnią jest stare porzekadło: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

Więcej…

 
Przystanek Jezus - wtorek

W tym roku na PJ zgłosiło się 560 osób. W dzisiejszych rekolekcjach i warsztatach uczestniczyło 416 osób. W kościele odbywają się rekolekcje a na polu woodstockowy już powstaje wioska PJ. Organizatorzy PW zaprosili nas do rozbicia się na miejscu, w którym przez ostatnie lata stała scena folkowa.

Więcej…

 
Przystanek Jezus - środa

W dniu dzisiejszym uczestnicy Przystanku Jezus przeżyli kolejny blok rekolekcyjny prowadzony przez biskupa Edwarda Dajczaka. Biskup mówił o tym, że miłość musi być obiektywna, w przeciwnym razie nasze deklaracje są kłamstwem. Również wtedy gdy mówimy, że kochamy Boga. Współbrzmienie słów i czynów jest pierwszym i podstawowym warunkiem bez którego nie można mówić o przyjaźni. Zobowiązanie, aby stać się człowiekiem to wielkie wymaganie.

Więcej…

 
Przystanek Jezus - czwartek

Za nami już czwartek - 29 dzień lipca, jak zwykle rozpoczęty Jutrznią. Tematem dnia było hasło: „ Mój braterski Bóg w Chrystusie, a mój brat człowiek”. Nawiązując do niego w dzisiejszym komentarzu do porannego Słowa biskup Edward przypomniał fragment książki „Wiara jest przyjaźnią” pod tytułem „Kościół przeznaczony dla świata”, w którym mowa o tym, że jeszcze nigdy w swoich dziejach Kościół nie był w tak ogromnej konieczności poznania świata, w którym żyje. Kościół musi dotrzymać mu kroku w tak szybkich i dynamicznych przemianach.

Więcej…

 
Przystanek Jezus - piątek

30 lipca 2010 roku upłyną dla ewangelizatorów pod hasłem: „Moje miejsce na ziemi”.

Więcej…

 
Przystanek Jezus - sobota i niedziela

Sobota: o godzinie 8:30 w kościele rozpoczęło się uwielbienie, które poprzedzało to co dla nas najważniejsze- spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Słowo wygłosił do nas ks. Artur Godnarski ze wspólnoty św. Tymoteusza. W Eucharystii uczestniczyli także woodstockowicze, dla niektórych z nich było to niczym powrót do domu.

Więcej…

 
Podsumowanie PJ 2010

XI Przystanek Jezus dobiegł końca. Tematem przewodnim tegorocznej edycji PJ było to, że przyjaźń jest możliwa. Hasło zaczerpnięto z Ewangelii św. Jana: „Nazwałem was przyjaciółmi” (J 15,15).

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   ostatnia >>


liczba odsłon: 28830 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook