Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus - czwartek
Za nami już czwartek - 29 dzień lipca, jak zwykle rozpoczęty Jutrznią. Tematem dnia było hasło: „ Mój braterski Bóg w Chrystusie, a mój brat człowiek”. Nawiązując do niego w dzisiejszym komentarzu do porannego Słowa biskup Edward przypomniał fragment książki „Wiara jest przyjaźnią” pod tytułem „Kościół przeznaczony dla świata”, w którym mowa o tym, że jeszcze nigdy w swoich dziejach Kościół nie był w tak ogromnej konieczności poznania świata, w którym żyje. Kościół musi dotrzymać mu kroku w tak szybkich i dynamicznych przemianach.
Z suchym prowiantem przystankowicze udali się w drogę na pole woodstockowe. Pod krzyżem na Woodstoku można było dzisiaj zobaczyć i uczestniczyć w modlitwie przeplatanej tańcem i śpiewem. Ewangelizatorzy wraz ze swoimi rówieśnikami w Woodstocku nauczyli się tańczyć „belgijkę” oraz różne tańce izraelskie. Nie zabrakło także innych trudnych do nazwania układów choreograficznych.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy teatralnej można było zobaczyć muzyczną pantomimę, mówiącą o tym, że w miłości należy patrzeć w jednym kierunku. Dziś również ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem ewangelizatorzy wyruszyli w kolorowym korowodzie, by zaznaczyć swoją obecność i wyrazić gotowość głoszenia Ewangelii.

Stałymi punktami na polu woodstockowym jest modlitwa Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec. Czas modlitwy to czas przebywania z Jezusem- przyjacielem. Wszyscy wiemy, że aby podzielić się z kimś wodą, trzeba samemu mieć pełną szklankę. Jeśli chcemy wejść w świat, w którym ciągle przekracza się granice, to trzeba trwać na modlitwie.

Jak co dzień centrum naszego dnia dnia była wieczorna Eucharystia. Poprzedziło ją wspólnotowe uwielbienie śpiewem. Zakończenie Eucharystii oznaczało szybkie pakowanie i kolejny wyjazd na pole woodstockowe. Oprócz indywidualnych rozmów dzisiejszego wieczoru na Polu odbywła się projekcja filmu „Książę Kaspian” z cyklu „Opowieści z Narnii”. To przystankowe kino pod gwiazdami ma na celu promocję dobrych filmów z chrześcijańskim przesłaniem.Galerię zdjęć z Przystanku Jezus 2010 znajdziesz TUTAJ.
liczba odsłon: 2495 | dodano: 2010-07-31 12:45:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook