Dziś: wtorek, 19 marca 2019
Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Tajemnice Jasnej Góry

Wakacje tuż-tuż… Po miesiącach pracy i nauki każdemu z nas należy się odpoczynek i dlatego rozpoczynamy – jak co roku – cykl artykułów „Lato pielgrzyma”. We wszystkie tygodnie kalendarzowego lata będziemy zamieszczać artykuły o wyjątkowo urokliwych miejscach naszego kraju i w jego sąsiedztwie, takich, w których znaleźć można odpoczynek i dla ciała, i dla ducha.

Więcej…

 
Szczęście guru

Chociaż propagatorzy sekt powołują się na wolność sumienia i wyznania, należy pamiętać, że ta wolność to możność wyboru pomiędzy prawdą a fałszem, dobrem a złem, drogą do zbawienia lub potępienia.

Więcej…

 
Gdy nie daje się zapomnieć

Kilka dni temu, w małej, dusznej salce Duszpasterstwa Akademickiego Ojców Dominikanów w Poznaniu pewna starsza pani wzięła do ręki mikrofon i zaczęła opowiadać, jak 32 lata temu w podobny jak ten dzisiejszy, majowy wieczór do domu wracał jej syn, 19-letni Piotr Majchrzak… Chyba nie tylko ja zadałam sobie to pytanie – co czuje matka, którą wymiar sprawiedliwości oszukuje tyle lat.

Więcej…

 
Złe dziedzictwo

Sprawę dziedziczenia grzechu pierworodnego warto wyjaśnić, gdyż w duszpasterstwie księża spotykają się u wiernych z postawą lęku przed Bogiem (czym innym jest bojaźń Boża) oraz błędnym przekonaniem o karaniu przez Boga ludzi, którzy nie są winni grzechu. Często w świadomości zaciera się prawda, że czym innym jest działanie karzące Boga, a czym innym skutki grzechu, których doświadczamy jako rodzaju kary.

Więcej…

 
Niebezpieczna konwencja

Ten dokument jest bardzo przewrotny, bo przecież chyba każdy z nas popiera „zapobieganie i zwalczanie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. Pod szlachetnie brzmiącą nazwą kryją się jednak bardzo niebezpieczne przepisy dla zwolenników tradycyjnego modelu rodziny i w ogóle dla chrześcijan. Wprowadzenie w życie tych przepisów może być końcem wolności wyznania.

Więcej…

 
Zdjęcie Jezusa w 3d

O historii całunu, rekolekcjach całunowych, fascynacji tematyką, a przede wszystkim o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa z ks. Zbigniewem Dudkiem, paulistą rozmawiali Karolina Mazurkiewicz i Wojciech Podlewski.

Więcej…

 
Msza święta – kapitalna biografia Jezusa

Biografie nie zawsze ciekawią. Nie każdego interesuje nawał dat, przeplatany suchymi informacjami. Czasem można jeszcze strawić jakiś biograficzny film, albo posiedzieć trochę nad e-bookiem (choć często samo urządzenie pociąga nas bardziej, niż czytana treść). Wiadomo, że biografie tych, którzy szczególnie nam imponują i tych, których szczególnie kochamy – zawsze są dla nas cenną wyprawą w przeszłość… A co byście powiedzieli na taką „biografię”, którą z jednej strony dobrze znamy, ale w której sami możemy uczestniczyć pomimo upływu lat? Niemożliwe? Jest takie miejsce i taka okoliczność, gdzie się schodzi niebo z ziemią, przeszłość z przyszłością i… Bóg z człowiekiem – z Tobą i ze mną! Prawdziwy horyzont. A że chodzi o Eucharystię, to wcale nie napompowana teoria. Msza święta to naprawdę „ponadczasowa” biografia Jezusa. Ale… zacznijmy od początku.

Więcej…

 
Być pielgrzymem

Jest sprawą bezsprzeczną, że ponowne odkrycie El Camino i Santiago de Compostela jest zasługą Jana Pawła II. Renesans pielgrzymowania do tego miejsca wiąże się z jego pobytem w tym sanktuarium jakubowym w 1982 r. oraz z organizacją Światowych Dni Młodzieży w 1989 roku.

Więcej…

 
Sumienie czyste, używane

50 tys. złotych – na tyle wycenił swoje „szkody moralne” szpital Pro Familia w Rzeszowie, który zażądał od położnej Agaty Rejman zadośćuczynienia za publiczne poinformowanie, że w tamtejszej placówce zabija się dzieci nienarodzone. Cena wierności przykazaniu „Nie zabijaj” jest więc słona.

Więcej…

 
O facecie, który umarł w kościele…

To żaden prowokacyjny tytuł! Ten artykuł jest naprawdę o facecie, który umarł w kościele… z nudów!

Więcej…

 
Brałem narkotyki i miałem dobrych nauczycieli, którzy nauczyli mnie nie wierzyć w Boga

Brał narkotyki, nie wierzył w Boga. Dziś jest księdzem i posługuje we wspólnocie, która pomaga bezdomnym i potrzebującym. Ks. Rogerio Valadares z Brazylii od grudnia jest w Szczecinie. Od 13 lat należy do Przymierza Miłosierdzia, które ewangelizuje, m.in. wychodząc na ulice. Od trzech lat jest kapłanem.

Więcej…

 
Dramat w sercu Afryki

Kto nie zdążył uciec, został bezlitośnie zabity – to podsumowanie aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej. Posługują w niej polscy misjonarze. Bohaterscy misjonarze, bo mimo ogromnego zagrożenia zostali ze swoimi wiernymi w ogarniętym bezwzględnymi walkami kraju.

Więcej…

 
Jak tu nie ufać słowom Anioła

Czasem słyszę zarzuty stawiane przez niedowiarków: Dlaczego ciągle giną ludzie i żaden anioł im wówczas nie pomaga? Ja też mogę postawić pytanie: Dlaczego Jezus uzdrawiał i nadal uzdrawia tylko niektórych? Przecież mógłby uzdrowić i pomóc wszystkim!

Więcej…

 
W mroku idąc do Boga - historia nawrócenia Dave'a Mustaine'a

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną! Dave Mustaine, lider heavymetalowego zespołu Megadeth, przyznaje, że Psalm 23 stał się jego mottem. Często zdarza mu się iść ciemną doliną, a zło atakuje go ze zdwojoną siłą. Jednak nie lęka się i stawia mu mocny opór, choć do pokonania i zrozumienia jeszcze sporo zostało.

Więcej…

 
Bartymeusz – ten od krzyku

Niedogodne miejsce, nieodpowiedni czas i warunki, nawet człowiek niezdolny do spotkania z Panem. W tej scenie nic nie ułatwia spotkania z Jezusem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68479 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060