Dziś: wtorek, 29 listopada 2022
Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Kapłan, akcja i reakcja

„Duchowieństwo – między duszpasterstwem a antyklerykalizmem" – tak sformułowane zdanie zakłada, że musi istnieć młot, kowadło i jeszcze coś pośrodku. Ale to wcale nie jest takie proste i oczywiste.

Więcej…

 
Przystanąć, by się nawrócić

Czas rekolekcji, zwłaszcza w Wielkim Poście, jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele, jest czasem duchowych ćwiczeń. Rekolekcje odprawiają wszyscy: papieże, biskupi, kapłani, zakonnice i zakonnicy, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, studenci i uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne.

Więcej…

 
Po co nam Wielki Post?

U progu kolejnego Wielkiego Postu trzeba sobie uświadomić stan własnej duszy, własną małość i grzeszność. Nie poprzestawajmy na posypaniu głowy popiołem.

Więcej…

 
Tradycja, nauka i inspiracje

Z naszym redakcyjnym kolegą - Kajetanem Rajskim, uczniem I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie, pisarzem i redaktorem książek religijno-historycznych rozmawia Dorota Kumorek.

Więcej…

 
Katolik nie potrzebuje maski

Janusz Palikot zadeklarował chęć zakrycia twarzy słynnego Chrystusa ze Świebodzina maską Anonymous. W zgrabny sposób połączył kpinę z religijnego symbolu z walką o wolność słowa w internecie (choć chciałoby się raczej napisać „pseudowolność słowa") oraz z promowaniem własnej osoby i własnego ugrupowania.

Więcej…

 
Świętość dwojga – błogosławieni Maria i Alojzy Quattrocchi

Wyniesienie na ołtarze pary małżonków, którzy uświęcili się przez związek sakramentalny i życie rodzinne, było precedensem w dziejach Kościoła. Ta beatyfikacja, u progu III tysiąclecia chrześcijaństwa, stanowiła zwiastun przełomu w duchowości chrześcijańskiej ku „świętości dwojga".

Więcej…

 
Armagedon nadchodzi!

Warsztaty z szycia pluszaków, kuchnia azjatycka, Japan Quiz, a w sali obok panele dla „fanów psychopatów i ich wąskich źrenic" oraz „praktyczne konkursy", w których nastoletnie dziewczyny udają lesbijki, a chłopcy homoseksualistów. I to wszystko w naszych szkołach.

Więcej…

 
Wszyscy odpowiadamy za Kościół

Wszyscy odpowiadamy za Kościół - z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski rozmawiają ks. Dariusz Madejczyk i Łukasz Kaźmierczak.

Więcej…

 
Szufla Pana Boga

Pewien bogacz rozdawał stale swój majątek potrzebującym, a jednak nigdy nie cierpiał biedy. Na wszelkie pytania odpowiadał: ja tylko szufluję z tego, co mam, ale Pan Bóg ma większą szuflę od mojej...

Więcej…

 
Wierzący = szczęśliwsi?

Osiągniecie dobrostanu psychicznego, fizycznego, socjalnego i innego. nie jest w życiu łatwe. Przynajmniej tak się wydaje. A próbowaliśmy? Czy wiemy, jakie czynniki wpływają na zdrowie psychiczne? Z ks. Marcinem Cholewą rozmawiają Karolina Pluta i Mariola Rząsa.

Więcej…

 
Bóg rodzi się za kratami

„Ozet" przy ulicy Toruńskiej 276 w Bydgoszczy Piotr i Adam nazywają „wakacjami pod gruszą". Podobnie jak 130 innych odsiadujących w nim końcówki długich wyroków. Tam za kratami też rodzi się Bóg.

Więcej…

 
Odwrotnie niż Robin Hood

O biedzie, która niejedno ma imię, i o życiu z biedy, o największej „winie" akcji „Szlachetna Paczka" i o przerwie w pewnym meczu z ks. Jackiem Wiosną Stryczkiem rozmawia Paweł Piwowarczyk.

Więcej…

 
Do shopy, hej...

Gdy jedni już nucą po cichu Do szopy, do szopy wszyscy... inni biegną do shopu, do shopu, do shopu.

Więcej…

 
Mój piciorys

Poruszająca historia kierowcy alkoholika, który wrócił za kółko.

Więcej…

 
Zarabianie na zabijaniu

Ta walka nie jest ani równa, ani prosta. Wiele wskazuje jednak na to, że nie jest też uczciwa. Jedno zdanie wypowiedziane w telewizyjnym studiu przez katolicką publicystkę uruchomiło jednak łańcuch wydarzeń, który bezlitośnie obnażył mechanizm działania w naszym kraju propagatorów aborcji. A może raczej jej akwizytorów.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 112837 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook