Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Protest z głową

„Trzy tysiące internautów podpisało petycję o wycofanie ze sprzedaży Dużej książki o aborcji lub przynajmniej przeniesienie jej do działu dla dorosłych. I Empik ustąpił" – zafrasowała się niedawno „Gazeta Wyborcza".

Więcej…

 
Ogród biblijny Biblią pauperum dla współczesnych

O idei, tworzeniu i znaczeniu ogrodów biblijnych opowiada dr inż. Zofia Włodarczyk z Katedry Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego. Rozmawiają Diana Drobniak i Michał Wnęk.

Więcej…

 
Dobrze (nie)urodzony

Czy kolor skóry, wada genetyczna, choroba odziedziczona po rodzicach może decydować o moim prawie do życia? Czy drugi człowiek może mnie określić jako istotę małowartościową i bezużyteczną dla społeczeństwa? Od lat robią to ludzie zajmujący się eliminacją najsłabszych istot ludzkich i równocześnie prowadzący hodowlę człowieka doskonałego.

Więcej…

 
Bóg za kratkami

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" – słowa z Listu do Rzymian są ciągle aktualne a nabierają szczególnego znaczenia w rozmowie z Gepardem. Piotr Stępniak – bo o nim mowa – to były zatwardziały kryminalista. Przesiedział w więzieniach prawie 24 lata m.in. za handel bronią, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozboje. Dzisiaj jeździ po Polsce i pokazuje, że można żyć inaczej, a miłość do Boga potrafi zmienić każdego.

Więcej…

 
Anioł Zabawy

− Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie. Potrzebny jest, ażeby odkryć lub odkryć na nowo właściwą hierarchię wartości. Jan Paweł II podczas beatyfikacji Karoliny Kózkówny, Tarnów 10 czerwca 1987 r.

Więcej…

 
Co czytają nasze dzieci?

– Uwielbiam prasę dla nastolatków! Fajne tam mają gadżety, w tym miesiącu polecam „13" z bransoletką w panterkę, spineczkami z kokardkami oraz wisiorem w kształcie truskawki! Ale... tylko pamiętaj, żeby tego nie czytać, bo zgłupiejesz!

Więcej…

 
Między kuchnią a kaplicą

Przed wiekiem XX zdecydowanie łatwiej było zostać świętym, będąc pobożnym mnichem lub cnotliwą zakonnicą. Ewentualnie dziewicą – męczennicą albo niewinnym dzieckiem. Małżonkowie? O ich świętości mówiono głównie wtedy, gdy na koniec życia wdowieli i zamykali się w klasztorach lub pozostając w świecie, składali śluby czystości.

Więcej…

 
Zamiast nocy duchów - chrześcijańska alternatywa wobec Halloween

Halloween – ta amerykańska tradycja powoli zyskuje sobie zwolenników także i w Polsce. Chrześcijanom ten fakt nie może pozwolić spać spokojnie. Poniższy tekst jest dowodem na to, że jako Kościół możemy i powinniśmy pokazać światu przeżartemu wirusem popkultury, że dwa pierwsze listopadowe dni warto przeżyć inaczej – głębiej, piękniej, bardziej prawdziwie.

Więcej…

 
Jeden batonik mniej, czyli o Adopcji na odległość

Niewielu młodych ma odwagę i możliwość wyjazdu na misje. Nie każdy też wie, że można włączyć się w dzieła misyjne wobec krajów Trzeciego Świata nie ruszając się z domu. Mało tego! Nawet nie ruszając się sprzed naszego szklanego ekranu. Młodzieży – Ty też możesz pomóc!

Więcej…

 
Kleryk na 48 godzin

Coraz więcej seminariów i zakonów decyduje się na akcje promocyjne, które mają zachęcić młodych ludzi do wstępowania na drogę powołania. Część duchownych ma jednak wątpliwości, czy to dobry pomysł.

Więcej…

 
wyKorzystaj Swoją Młodość

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, czasem rozszyfrowywane również jako Katolickie Siły Militarne. Chociaż jego członkowie nie używają bagnetów czy RKM-ów, to jednak ciągle podejmują walkę o obecność Boga w sercu każdego człowieka i we wszystkich dziedzinach jego życia.

Więcej…

 
Feminizm a mężczyźni

Feministki proponują walkę kobiet z mężczyznami, aktywiści gejowscy proponują izolację mężczyzn i kobiet, a Bóg proponuje wzajemną miłość.

Więcej…

 
Absurdalna rzeczywistość bez krzyża

Z Przemysławem Babiarzem, popularnym dziennikarzem telewizyjnym, z wykształcenia aktorem, znanym ze swojego zaangażowania w akcje będące namacalnym świadectwem wiary rozmawia Michał Bondyra.

Więcej…

 
Wrażliwość i szacunek

„Ludzi nie obchodzi, że Nergal podarł Biblię i obraża katolików. Czy to potwierdzenie rosnącej tolerancji Polaków?" – zastanawiał się ponad miesiąc temu tygodnik, który jako pierwszy posłużył się prowokacyjnie postacią muzyka o wiele bardziej znanego wówczas ze swego związku z Dodą i poważnej choroby niż z dokonań artystycznych czy z poglądów, jakie ma.

Więcej…

 
Wojownicy Boga przeciwko złym duchom

O walce duchowej z ks. dr Przemysławem Sawą rozmawia Anna Mularska.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 133237 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook