Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Między płcią a płciową tożsamością

„Uważam, że przemoc wobec osób homoseksualnych jest nie do przyjęcia i powinna być odrzucona, chociaż nie oznacza to wcale poparcia dla ich zachowania" – stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiej stacji katolickiej EWTN abp Silvano Tomasi, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy biurach ONZ w Genewie.

Więcej…

 
Katolicy (bez ryby) na ulicy

Jeśli wierzymy tak jak jeździmy samochodami, to nasza wiara wystawiana jest naprawdę na wielką próbę. Polscy kierowcy albo pozostawiają ją na progu domów, albo po prostu adrenalina przesłania im cały świat. Chyba nawet św. Krzysztof gubi się w bogactwie prymitywnych gestów i zachowań obecnych w świecie komunikacji drogowej.

Więcej…

 
Dworzec, semafor, podróż

Dawno temu zawód kolejarza był bardzo poważany. W latach 20. minionego wieku świat kolei rozkwitał. Pracownicy dobrze zarabiali, kłaniano im się w pas, a wspaniała dworcowa architektura zaskakiwała bogactwem form. To był po prostu inny świat. Parowozy, wagony pierwszej klasy niczym podróżujące komnaty, żelazo krzyżujących się torów stawały się natchnieniem dla niezliczonej rzeszy pisarzy, malarzy i filmowców.

Więcej…

 
Miłość w czasach tęczowej kultury

„Ja wiem, polokoktowcy nas nie kochają. Ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają". Pamiętają to Państwo? Dokładnie w taki sam sposób „Gazeta Wyborcza" przekonuje dziś Polaków do akceptacji związków homoseksualnych.

Więcej…

 
Jarmark Jakubowy szansą dla Szczecina

Jarmark Dominikański w Gdańsku, Jarmark Świętojański w Poznaniu i Jarmark Jakubowy w Szczecinie - coraz częściej te 3 imprezy zestawia się koło siebie i kojarzy z konkretnymi miastami. I chociaż dwa pierwsze jarmarki mają znacznie dłuższą tradycję, to nasz szczeciński Jarmark św. Jakuba zaczyna wpisywać się w kalendarz lipcowych wydarzeń w mieście, a i coraz głośniej o nim w Polsce i poza jej granicami. Przykładem tego jest około 100 wystawców z całego kraju, a także z Litwy i Ukrainy w roku ubiegłym.

Więcej…

 
Ks. Dietrich Bonhoeffer i jego muzyka

Ks. Dietrich Bonhoeffer znany jest przede wszystkim jako niemiecki duchowny ewangelicki, który odważnie przeciwstawił się nazizmowi, za co zapłacił największą cenę – został powieszony 9 kwietnia 1945 r. Cytują go dzisiaj teolodzy ewangeliccy i katoliccy, powołują się na jego słowa politycy, przywódcy państw. Jego dzieła „Naśladowanie" i „Życie wspólne" inspirują wielu współczesnych chrześcijan do wierniejszego naśladowania swojego Mistrza Jezusa Chrystusa, pobudzają do budowania żywej, autentycznej wspólnoty wiary. W czasie tegorocznych Międzynarodowych Dni Bonhoefferowskich w Szczecinie chcieliśmy zwrócić uwagę na mniej znany aspekt życia Bonhoeffera, mianowicie na rolę muzyki w jego codziennej służbie.

Więcej…

 
Nasi bracia Romowie

Z ks. Stanisławem Opockim, krajowym duszpasterzem Romów rozmawia Łukasz Kaźmierczak.

Więcej…

 
Filozof z dworca

Dworzec kolejowy Poznań Główny należy do najbardziej szpetnych i zaniedbanych stacji wśród wielkich polskich miast. Przestarzała infrastruktura przywodzi na myśl epokę późnego Gomułki, bo aluminiowy blichtr dekady Gierka chyba tu jeszcze nie dotarł.

Więcej…

 
Uczeń piszący książki

Rozmowa z Kajetanem Rajskim, siedemnastolatkiem, uczniem klasy klasycznej w I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie, autorem kilkunastu książek. Właśnie ukazała się jego najnowsza pozycja „Oto jestem. Misjonarze i misjonarki o powołaniu".

Więcej…

 
Burzył mury

Sporo ich było. Te wielkie i prawie niewidoczne; grube, w które trzeba było uderzać z całej siły, i takie, które upadały od jednego papieskiego spojrzenia. Mury pontyfikatu Jana Pawła II.

Więcej…

 
Mężczyzna nie musi marudzić

O szczęściu w małżeństwie, mieszkaniu „na próbę" i „małżeńskich apteczkach" oraz o tym, czego mężczyźni boją się w Kościele, z ks. dr. Piotrem Pawlukiewiczem i dr. Jackiem Pulikowskim rozmawia Kamila Tobolska.

Więcej…

 
Witajcie w „chrześcijańskiej" Europie

Około 70–75 proc. mieszkańców Europy jest ochrzczonych w którymś z Kościołów chrześcijańskich – podaje Wikipedia. Lekko licząc, jakieś pół miliarda ludzi. W teorii to większość. No właśnie, w teorii...

Więcej…

 
Koniec świata - czuwanie czy zgadywanie?

Ostatnie rzekome „proroctwa” mówiły, iż 21 maja 2011 r. czeka nas Sąd Ostateczny, a zbawieni zostaną uniesieni do nieba. Widać nie skończyło się to tylko na kalendarzu Majów, który zapowiadał koniec świata na przyszłoroczny grudzień.

Więcej…

 
Którędy do nieba?

„W prawo? W lewo? Zaraz, zaraz, tata mówił, że za rondem przy trzecich światłach otworzyli «Siódme niebo»...To na pewno musi być tam!".

Więcej…

 
Bogu niech będą dzięki

W niedzielę 5 czerwca obchodzony będzie już czwarty Dzień Dziękczynienia. To okazja, by przypomnieć sobie, jak wielkie znaczenie ma proste słowo „dziękuję".

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 130933 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook