Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Po co nam Wielki Post?

U progu kolejnego Wielkiego Postu trzeba sobie uświadomić stan własnej duszy, własną małość i grzeszność. Nie poprzestawajmy na posypaniu głowy popiołem.

Więcej…

 
Tradycja, nauka i inspiracje

Z naszym redakcyjnym kolegą - Kajetanem Rajskim, uczniem I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie, pisarzem i redaktorem książek religijno-historycznych rozmawia Dorota Kumorek.

Więcej…

 
Katolik nie potrzebuje maski

Janusz Palikot zadeklarował chęć zakrycia twarzy słynnego Chrystusa ze Świebodzina maską Anonymous. W zgrabny sposób połączył kpinę z religijnego symbolu z walką o wolność słowa w internecie (choć chciałoby się raczej napisać „pseudowolność słowa") oraz z promowaniem własnej osoby i własnego ugrupowania.

Więcej…

 
Świętość dwojga – błogosławieni Maria i Alojzy Quattrocchi

Wyniesienie na ołtarze pary małżonków, którzy uświęcili się przez związek sakramentalny i życie rodzinne, było precedensem w dziejach Kościoła. Ta beatyfikacja, u progu III tysiąclecia chrześcijaństwa, stanowiła zwiastun przełomu w duchowości chrześcijańskiej ku „świętości dwojga".

Więcej…

 
Armagedon nadchodzi!

Warsztaty z szycia pluszaków, kuchnia azjatycka, Japan Quiz, a w sali obok panele dla „fanów psychopatów i ich wąskich źrenic" oraz „praktyczne konkursy", w których nastoletnie dziewczyny udają lesbijki, a chłopcy homoseksualistów. I to wszystko w naszych szkołach.

Więcej…

 
Wszyscy odpowiadamy za Kościół

Wszyscy odpowiadamy za Kościół - z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski rozmawiają ks. Dariusz Madejczyk i Łukasz Kaźmierczak.

Więcej…

 
Szufla Pana Boga

Pewien bogacz rozdawał stale swój majątek potrzebującym, a jednak nigdy nie cierpiał biedy. Na wszelkie pytania odpowiadał: ja tylko szufluję z tego, co mam, ale Pan Bóg ma większą szuflę od mojej...

Więcej…

 
Wierzący = szczęśliwsi?

Osiągniecie dobrostanu psychicznego, fizycznego, socjalnego i innego. nie jest w życiu łatwe. Przynajmniej tak się wydaje. A próbowaliśmy? Czy wiemy, jakie czynniki wpływają na zdrowie psychiczne? Z ks. Marcinem Cholewą rozmawiają Karolina Pluta i Mariola Rząsa.

Więcej…

 
Bóg rodzi się za kratami

„Ozet" przy ulicy Toruńskiej 276 w Bydgoszczy Piotr i Adam nazywają „wakacjami pod gruszą". Podobnie jak 130 innych odsiadujących w nim końcówki długich wyroków. Tam za kratami też rodzi się Bóg.

Więcej…

 
Odwrotnie niż Robin Hood

O biedzie, która niejedno ma imię, i o życiu z biedy, o największej „winie" akcji „Szlachetna Paczka" i o przerwie w pewnym meczu z ks. Jackiem Wiosną Stryczkiem rozmawia Paweł Piwowarczyk.

Więcej…

 
Do shopy, hej...

Gdy jedni już nucą po cichu Do szopy, do szopy wszyscy... inni biegną do shopu, do shopu, do shopu.

Więcej…

 
Mój piciorys

Poruszająca historia kierowcy alkoholika, który wrócił za kółko.

Więcej…

 
Zarabianie na zabijaniu

Ta walka nie jest ani równa, ani prosta. Wiele wskazuje jednak na to, że nie jest też uczciwa. Jedno zdanie wypowiedziane w telewizyjnym studiu przez katolicką publicystkę uruchomiło jednak łańcuch wydarzeń, który bezlitośnie obnażył mechanizm działania w naszym kraju propagatorów aborcji. A może raczej jej akwizytorów.

Więcej…

 
O Annie, co nie chciała dziecka

Media były oburzone. Matka – wstrząśnięta. Powód? Odmówiono zabicia jej dziecka...

Więcej…

 
Nieobecni są najbliżej

Czasem zostają po nich strzępy notatek, jakiś sweter lub szalik, fotel powycierany na łokciach, zdjęcie z twarzą bez rumieńca, obrączka... Zmarli wcale nie odchodzą. Oni tylko „wymykają się naszym oczom".

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 133255 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook