Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Znają języki, udzielają się w parafiach – wolontariusze na ŚDM
Zakończyły się kwalifikacje polskich wolontariuszy, którzy będą posługiwać podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Z naszego kraju wyjedzie 1,2 tys. osób. Wśród ok. 20 tys. wolontariuszy, którzy będą pomagać swoim rówieśnikom w czasie sierpniowego spotkania młodzieży z Benedyktem XVI, Polacy będą najliczniejszą grupą po Hiszpanach.
Kwalifikacje polskich wolontariuszy trwały od 28 sierpnia do 18 grudnia ub.r. W tym okresie spotkania odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Lublinie. Młodzi musieli wykazać się zaangażowaniem w życie Kościoła i znajomością języków obcych. Prócz tego konieczna była pisemna opinia proboszcza. Od samego początku rekrutacji „wolontariat madrycki” cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. Poprzez stronę internetową zapisało się ponad 1600 kandydatów. Niemal wszyscy biegle posługują się językiem angielskim, a połowa zna również język hiszpański. Najwięcej wolontariuszy reprezentować będzie diecezje: warszawską (165) i warszawsko-praską (115. Niemal 500 osób ma mniej niż 20 lat, zaś 150 przekroczyło 25. rok życia. Choć oficjalne proces rekrutacji polskich wolontariuszy dobiegł końca, to jednak istnieje jeszcze lista rezerwowa, na której widnieją nazwiska ponad 60 osób. Będą oni posługiwać w Madrycie, jeśli któryś z wolontariuszy zrezygnuje z wyjazdu. Tu decydować będzie kolejność zgłoszeń i termin nadesłania dokumentów.

Polscy wolontariusze wyjadą do Madrytu w trzech pierwszych dniach sierpnia (1, 2 lub 3) 2011 roku i pozostaną tam do dyspozycji Komitetu Hiszpańskiego przez pełne trzy tygodnie (do 22, 23 24 sierpnia). Większość z nich podejmie pracę w międzynarodowych teamach obsługując pielgrzymów w punktach recepcyjnych, miejscach związanych z transportem (lotniska, dworce, stacje metra), w punktach zakwaterowania i wydawania posiłków, a także w miejscach, w których realizowany będzie program 26. Światowych Dni Młodzieży (kościoły, place, boiska i hale sportowe).

rl (KAI) / Warszawa


liczba odsłon: 1045 | dodano: 2011-01-11 17:15:44

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook