Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wspólnota Sant`Egidio

Wspólnota Sant`Egidio powstała w 1968 roku w Rzymie, gdzie do dnia dzisiejszego - na Zatybrzu - mieści się jej „centrum". Wspólnota istnieje obecnie już w ponad 70 krajach na całym świecie. Gromadzi ona ludzi, którzy chcą każdego dnia, wszędzie tam gdzie żyją, dawać świadectwo Ewangelii i służyć drugiemu człowiekowi, a w sposób szczególny temu najsłabszemu i najuboższemu. W Polsce Wspólnota działa w Stargardzie Szczecińskim, Chojnie i w Lublinie.

Życie naszej Wspólnoty bazuje na trzech podstawowych filarach:

1) Modlitwa jest naszą rozmową z samym Bogiem; jest spotkaniem z Kimś, kto mnie kocha i chce dla mnie jak najlepiej. Poprzez modlitwę nasze serce otrzymuje dar miłości, jest uwalniane od egoizmu i agresji, jaka się w nim znajduje, a także otrzymujemy dar pokoju i wpuszczamy do naszego świata świeże powietrze, powietrze miłości, zrozumienia i dialogu.

2) Słuchanie słów Jezusa poprzez lekturę Pisma Świętego zaprowadziło nas do wielu miejsc na świecie, gdzie panuje ubóstwo, gdzie ludzie nie mają co jeść, gdzie cierpią z powodu samotności, chorób czy wojny.

3) Wychodząc do ubogich, żyjąc wśród nich zanosimy im Ewangelię tzn. Dobrą Nowinę o tym, że Bóg o nich pamięta i że ich kocha. W ten sposób nasza Wspólnota głosi Ewangelię, głosi ją konkretnym przykładem naszego życia a nie tylko samym słowem.

W Stargardzie przyjaźnimy się ze staruszkami z Domu Opieki w Witkowie, z dziećmi z Domu Małego Dziecka a także bezdomnymi. Organizujemy dla nich różne zabawy, andrzejki, mikołajki, wycieczki, a w drugi dzień świąt (26 grudnia) obiad Bożonarodzeniowy.

Jeśli chcecie zobaczyć, czym jest owa Ewangelia przeżywana na co dzień, o której tyle mówimy, która ma moc zmienić Wasze życie, uczynić je bardziej pogodnym i pełniejszym zapraszamy Was na modlitwę w każdy poniedziałek na godz. 19:15 do kościoła NMP Królowej Świata w Stargardzie szczecińskim, a w pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszę św. o godz. 18:30.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.santegidio.org/

Możecie  również napisać do nas: santegidio1968@tlen.pl Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 


liczba odsłon: 4042 | dodano: 2007-09-21 00:08:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook