Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariat bez końca
Nie mogę wyświetlić obrazka

Na przełomie czerwca i lipca 2011 r. obyły się Rekolekcje Chorych i Niepełnosprawnych, w których udział brały osoby chore i niepełnosprawne z Dolic, Koszalina, Barlinka, Gryfic, Pławna oraz Wardynia. Rekolekcje trwały 10 dni, w tym czasie uczestnicy korzystali z choszczeńskiego basenu, rowerów wodnych , kajaków oraz rejsu statkiem po jeziorze Klukom.

Czas spędzony na rekolekcjach to dla chorych czasami jedyna szansa aby wyjść z domu, zapomnieć o barierach, o swojej chorobie, pobyć z ludźmi, którzy również borykają się z cierpieniem.

Podczas trwania rekolekcji, uczestnikom w zajęciach codziennych pomagali wolontariusze, uczniowie choszczeńskich szkół oraz wolontariusze, którzy brali udział w tego rocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych, m.in.: Marta Winnicka, Małgorzata Łudczak, Kaja Chuszno, Lena Wojciechowska, Ewa Starukiewicz, Alicja Murska, Marcin Szymczak, Kasia Urwentowicz. Wolontariusze pomagali rekolektantom podczas posiłków, przejść do kościoła i nie tylko. Ale najważniejszy był uśmiech, który nie znikał z twarzy wolontariuszy.

Rekolekcje poprowadził ks. Kryspin Gasiulewicz, który dojeżdżał codziennie do uczestników rekolekcji z Recza. Mimo swoich obowiązków w parafii znalazł dla nich czas, za co byli mu niezwykle wdzięczni. Księdzu rekolekcjoniście pomagali klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminariom Duchownego w Szczecinie: kl. Paweł Olewiński oraz kl. Bartosz Wach.

Tekst: Sylwia z Choszczna
Fot. Marcin Szymczak

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 5439 | dodano: 2011-09-29 18:30:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook