Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Więcej transmisji on-line z sanktuarium w Łagiewnikach
Nie mogę wyświetlić obrazka

Transmisja on-line z kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie dostępna na wszystkie przeglądarki internetowe oraz na smartfony i tablety. Także TV miłosierdzie od niedzieli transmituje więcej Mszy św., nabożeństw i innych wydarzeń z Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Transmisja on-line z kaplicy klasztornej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach za pośrednictwem strony faustyna.pl dostępna jest od dwóch lat. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 138 tys. osób, choć dostępna była tylko dla jednej internetowej przeglądarki. „Dzięki tej transmisji ludzie mogą włączyć się w modlitwę i mogą wchodzić jakby do tej kaplicy niezależnie od swojej fizycznej obecności. I to było też takie wyjście naprzeciw potrzebom ludzi, którzy nie mogli przybyć do tego miejsca z różnych powodów, a odczuwali ogromne pragnienie, żeby chociaż ktoś tutaj się za nich pomodlił. Przez transmisję on-line mają okazję, żeby wejść do tej kaplicy” – mówi s. Elżbieta Siepak ZMBM. Ze specjalnego steamingu z kaplicy klasztornej korzysta też kilka stacji radiowych. Jak wylicza s. Siepak, każdego dnia z Łagiewnikami łączy się 200-250 tys. osób. „Takie są czasy, kiedy środki masowego przekazu są mocno w użyciu. I tą drogą też trzeba docierać do ludzi z orędziem o Bożym Miłosierdziu; tym bardziej, że są tacy, którzy nigdy czy rzadko są w kościele. A ta dobra nowina, to orędzie o Bożym Miłosierdziu jest skierowane do każdego, więc trudno będąc w takim miejscu i mając taki dar od Pana Boga nie wykorzystywać środków społecznego przekazu” – mówi s. Elżbieta Siepak ZMBM.

Od niedzieli 1 lutego także TV miłosierdzie będzie transmitowała więcej Mszy św., nabożeństw i innych wydarzeń z Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Ramówka przewiduje codzienną transmisję nabożeństwa w Godzinie Miłosierdzia oraz wszystkie Msze św. w niedzielę i uroczystości (9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:20, 18:00) oraz Msze św. w dni powszednie (9:00, 10:00, 15:20, 18:00) a także w każdą pierwszą sobotę miesiąca – Wieczór Jana Pawła II o godz. 19:00.

pra / Kraków


liczba odsłon: 797 | dodano: 2015-02-05 12:43:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook