Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wakacyjne rekolekcje dla dziewcząt
Każdy pobyt na rekolekcjach, oprócz czasu modlitwy i skupienia jest też czasem wakacyjnego odpoczynku połączonego ze zwiedzaniem ciekawych miejsc lub innymi atrakcjami. Nie czekaj z decyzją. Przyjedź! Razem wspaniale spędzimy ten czas.
Terminy wakacyjnych rekolekcji dla dziewcząt:

28 czerwca – 4 lipca – Zakopane (szkoła średnia)
29 czerwca – 5 lipca – Biała Niżna k. Nowego Sącza (gimnazjum)
9–15 lipca – Kraków (gimnazjum)
17–23 lipca – Kraków (szkoła średnia i studentki)
25–31 lipca – Gdynia (gimnazjum, szkoła średnia i studentki)
17–23 sierpnia – Biała Niżna k. Nowego Sącza (szkoła średnia i studentki)
24–30 sierpnia – Korytowo k. Choszczna w woj. zachodniopomorskim (gimnazjum, szkoła średnia i studentki)
2–8 września – Zakopane (studentki)

Rozpoczęcie rekolekcji ok. godz. 17.00; zakończenie ostatniego dnia rano. Rozjazd po śniadaniu.

Opłata związana z pobytem i utrzymaniem składana jest w formie ofiary po przybyciu na miejsce, chyba, że podano inaczej (zobacz przy opisie dojazdu: Zakopane, Korytowo). Wysokość ofiary należy ustalić z rodzicami. Zabierz ze sobą: legitymację lub dowód osobisty, PESEL, Pismo Św., różaniec, coś do pisania, śpiwór lub bieliznę pościelową, oraz dużo dobrego humoru!

Na turnusy krakowskie oraz do Zakopanego trzeba koniecznie wziąć ważną legitymację uprawniającą do zniżek. W Krakowie trzeba przewidzieć ok.15 zł na bilety MPK. Na każdy turnus prosimy też o zabranie ze sobą prowiantu na wspólne śniadania i kolacje (np. dżem, pasztet itp.). W Białej Niżnej i Zakopanem przewidujemy przechadzki po górach – weźcie tam dobre obuwie do chodzenia oraz ubranie przeciwdeszczowe.

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać do Siostry Karmeli:
duszpowo@dominikanki.pl

Tel. 694 480 671 (s. Karmela nie odpowiada na smsy)

Dojazdy do naszych miejsc rekolekcyjnych:

Biała Niżna koło Nowego Sącza: dojazd pociągiem z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Krynicy do stacji Stróże. Stąd możesz przyjechać busem lub autobusem, lub dojść do naszego klasztoru pieszo około 15 minut.

Kraków: do naszego klasztoru w Krakowie na al. Kasztanowej 36 najlepiej dojechać autobusem nr 192 – kierunek: Chełm; lub 292 – kierunek: Port Lotniczy. Przystanek znajduje się na dolnej płycie Dworca PKS. Z Dworca PKP dochodzi się tam przez Galerię Krakowską lub dolnym przejściem podziemnym z peronów. Czas jazdy autobusem ok. 20 -30 min. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopaliny.

Gdynia: kolejką SKM należy podjechać do stacji Gdynia–Orłowo. Klasztor znajduje się przy ul. Mierniczej 9.

Korytowo: Trzeba dojechać pociągiem lub autobusem do Choszczna, a stamtąd przywiezie was Ks. Sławomir Kokorzycki, z którym trzeba się umówić telefonicznie: 95/768-10-59, podając godzinę swojego przyjazdu. Godzinę przyjazdu można też podać do mnie pisząc sms lub dzwoniąc pod nr: 694 480 671. Koszt pobytu jest w formie dowolnej ofiary. Jeśli któraś z was ma kłopot z opłatą za przejazd, Ośrodek Wspierania Rodziny w Korytowie zwróci koszty przejazdu na podstawie okazanego biletu.

Zakopane: ul. Za Strugiem 37a. Dojazd spod Dworca autobusem lub busem jadącym w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (należy wysiąść w połowie drogi, najlepiej o ul. Za Strugiem dopytać kierowcę). Koszt: 150 zł + ok. 50 zł na przejazdy i wejścia na górskie szlaki.liczba odsłon: 3047 | dodano: 2010-04-14 19:59:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook