Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Tydzień Misyjny w Nowogardzie – wizyta wolontariusza
Trwając w Tygodniu Misyjnym dnia 27 października 2010 r. w ramach lekcji religii gościliśmy po raz kolejny studentkę - Agnieszkę Gołda ze Szczecina, która po maturze udała się na misję wolontariacką do Ugandy. Opowiedziała nam o swoim dwumiesięcznym pobycie w Afryce.
Z wielką fascynacją przedstawiała poznanych tam ludziach, szczególnie młodych chłopców z ulicy, którzy już w wieku dziecięcym doświadczyli wiele cierpienia, bólu i samotności. Uświadomiła nam, że najważniejszą rzeczą dla nich jest po prostu poczucie bliskości drugiego człowieka oraz odkrycie miłości Boga. Los także do nich się uśmiechnął i dostali możliwość przeniesienia się z ulicy do ośrodka Księży Salezjanów, który stał się dla nich namiastką rodzinnego domu, którego nigdy nie posiadali i szansą na nowe, lepsze życie. Tam też odkryte zostały ich liczne i wielkie talenty, m.in. akrobacja, gra na instrumentach, śpiew, czy nauka.

Agnieszka zaraziła nas swoim zapałem do misji, co zapewne było jej zamierzonym celem. Zobaczyliśmy różne pamiątki przywiezione z Ugandy oraz poznaliśmy kulisy misji, a także dowiedzieliśmy się jakie warunki trzeba spełnić i jaką drogę przejść, by móc udać się na misję jako wolontariusz. Droga jest wyboista i kręta, ale cel szlachetny i naprawdę wart wszelkich poświęceń.

Dziękujemy Agnieszce za złożoną wizytę i relacje emanujące entuzjazmem, a także po cichu wierzymy, że może kiedyś będzie i nam dane doświadczyć tych chwil. Przy tej okazji wspieramy małego chłopca z Afryki - Patricka, którego jako szkoła przyjęliśmy w ramach duchowej adopcji dzieci afrykańskich programu „Maitri”. Młodzież napisała do niego list, który został przetłumaczony na język francuski przez jedną z nauczycielek naszej szkoły.

O wolontariacie misyjnym można poczytać na stronach: www.swm.pl, www.wolontariat.org.pl, www.wolontariat.salezjanie.pl, www.misje.zhr.pl.


Ks.Tomasz Tylutki


liczba odsłon: 1007 | dodano: 2010-11-04 17:01:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook