Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Trwają przygotowania do „Przystanku Jezus"
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ponad 200 osób duchownych weźmie udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus", która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Nowa Pięćdziesiątnica - Nowa Ewangelizacja". Rozpocznie się ona 31 lipca w Kostrzynie n. Odrą. Po raz 12. ewangelizatorzy towarzyszyć będą rówieśnikom biorącym udział w festiwalu muzycznym „Przystanek Woodstock", organizowanym przez Jerzego Owsiaka.

Do dyspozycji ludzi młodych będzie ponad 200 osób duchownych: 60 księży, prawie 100 kleryków i ok. 50 sióstr zakonnych. Ewangelizatorami będzie także około 300 osób świeckich. Natomiast sesje rekolekcyjne poprowadzi inicjator „Przystanku Jezus", ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

Na „Przystanek Jezus" do Kostrzyna przybędą uczestnicy z krajów Unii Europejskiej, zarówno obywatele tych państw, jak i Polacy mieszkający czasowo w Niemczech, Czechach, Słowacji, Irlandii, Szkocji, Holandii, Francji. Swój udział zgłosili mieszkańcy Białorusi i Ukrainy. W Kostrzynie już pracują organizatorzy ze Wspólnoty św. Tymoteusza pod kierunkiem ks. Artura Godnarskiego, którzy przygotowują m.in zaplecze kuchenne i magazynowe, biura: prasowe i przyjmujące uczestników, grupę odpowiedzialną za liturgię i modlitwę, za wioskę PJ na Woodstocku, biuro projektowe odpowiedzialne za: logo PJ, koszulki, smycze, plakaty, identyfikatory i foldery. W akcji pomagają wolontariusze z całej Polski.

Od niedzieli 24 lipca w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie trwają tygodniowe warsztaty, poprzedzające Przystanek Jezus. Prowadzone są one w zakresie posługi muzycznej, teatralnej i tanecznej. Pracują również dwie ekipy medialne uruchamiając „Radio Przystanek Jezus" oraz nowość – „TV Odnowa – Przystanek Jezus". Oba przekazy będą dostępne w serwisie www.przystanekjezus.pl.


liczba odsłon: 2118 | dodano: 2011-07-28 19:20:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060