Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Trwa X edycja Konkursu Papieskiego
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do końca marca 2014 r. trwa pierwszy etap X edycji Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym jego celem jest zainteresowanie młodych Polaków sylwetką, i nauką Jana Pawła II, zainspirowanie ich do podejmowania działań w procesie kształtowania otaczającej ich rzeczywistości oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej. Zwycięzcy projektu Instytutu Tertio Millennio wyjadą na wycieczkę do Rzymu.

Tematem tegorocznej edycji jest myśl papieża Polaka: „Człowiek – podmiot pracy”. „Postanowiliśmy z bogactwa myśli i nauczania Jana Pawła II, wydobyć w tym roku jakże istotne i aktualne zagadnienie pracy w życiu człowieka. Dotyczy to szczególnie ludzi młodych, tych, do których skierowany jest Konkurs Papieski – stojących przed wyborem drogi życiowej, kierunku studiów czy zawodu” – mówi KAI Ewa Mucha, koordynator konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę www.konkurspapieski.pl, zarejestrować się w serwisie i w okresie od 1 marca do marca do 31 marca 2014 r. rozwiązać quiz on-line składający się z 30 pytań. Pytania dotyczą wiedzy ogólnej o życiu, działalności i nauczaniu papieża Polaka. Wszyscy uczestnicy w trakcie przygotowań do quizu będą mogli skorzystać z materiałów zamieszczonych na stronie internetowej. Quiz stanowi pierwszy etap poprzedzający prawdziwą rywalizację. Kolejny etap składa się z testu on-line zawierającego 50 pytań. Następnie uczestnicy staną przed szansą podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat tekstów Jana Pawła II, a także spostrzeżeniami związanymi z otaczającym ich światem. W ramach ostatniego etapu uczestnicy napiszą eseje na zaproponowane przez organizatora tematy. Zwycięzcy z każdego regionu (10 osób) pojadą w nagrodę na wycieczkę do Rzymu. Przewidziana jest także nagroda specjalna dla najlepszego opiekuna zarejestrowanego na stronie www.konkurspapieski.pl, a także dla szkoły, której reprezentacja uczestników będzie najliczniejsza podczas pierwszego etapu. Jak informuje Ewa Mucha, w tym roku po raz pierwszy Konkurs Papieski przekracza granice Polski – do udziału w nim została zaproszona młodzież polonijna z Nowego Jorku. Szczegóły i regulamin Konkursu można znaleźć na stronie: www.konkurspapieski.pl.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1052 | dodano: 2014-03-17 13:13:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook