Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczęście, hm... ulotna chwila?
Jedna z wielu tajemnic ludzkiego życia. Tyle o nim już napisano i pięknych myśli wypowiedziano. Wciąż za nim biegamy i z uporem maniaka szukamy. Pytamy czym jest, w czym ma swoje źródło, gdzie swój początek i koniec ma ? Myślimy, dyskutujemy usilnie szukając sposobu by je osiągnąć…. Koniec, końców narzekamy ze go nie ma. Nieprawda.
 
Szczęście jest wszędzie. W swych mozolnych poszukiwaniach wielokrotnie o nie się potykamy. Przechodzimy koło niego obok, obojętni nie dostrzegając go. Szukamy wielkich rzeczy, zapominając o tych  najmniejszych. Szczęście jest tuż obok, na wyciagnięcie ręki.  Jest blisko, blisko nas. Szczęście może być wszystkim. Może być prostą, codzienną czynnością, którą po wielu trudach udaje się nam wykonać. To może być spacer , spotkanie, uśmiech… słońca kolejny wschód i zachód, śpiew ptaków. Szczęściem może być dawanie czegoś z siebie tym i dla tych, których kochamy i obcym będącym w potrzebie. Szczęście obecne jest w zwyczajnym dniu. Daleko szukamy tego co znajduje się tak blisko. Patrzymy w dal, nie spoglądając wcześniej, tuż obok. Wytężamy wzrok, nie zaglądając za róg. 

Tracimy siły na intensywne poszukiwania. Biegamy za nim, jak za kolorowym motylem, któremu pragniemy przyjrzeć się z bliska.. Wystarczy przystanąć w tej gonitwie, ściągnąć ciemne okulary zabiegania i się rozejrzeć. Ono nie przychodzi do tych, którzy intensywnie poszukują…ono jest z nami przez cały czas. Towarzyszy nam nawet wtedy, kiedy my o nim nie myślimy, kiedy wydaje nam się, że ono nie istnieje. Szczęście jest jak cień, chodzi za nami krok w krok – tylko my nie potrafi dojrzeć go. Pragniemy od razu wielkich rzeczy, ogromnego szczęścia lekceważąc tym samym te drobne radości.  Każdy, tak na prawdę, jest kowalem własnego szczęście, a szczęście stoi u drzwi każdego z nas. Zamiast szukać w oddali wystarczy otworzyć drzwi i wyjść tuż za próg. Szczęście jest w nas i wokoło nas.

 
Ewcia


liczba odsłon: 2689 | dodano: 2008-03-26 17:56:36

Komentarze

Dodaj swój komentarzDobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook