Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pragniemy zaprosić Cię do przeżycia niezapomnianych rekolekcji w drodze – drodze, która zmienia nasze życie i przynosi świeży powiew Ducha Świętego. Ta droga to najdłuższy pątniczy szlak w Polsce, który tworzy Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ci, którzy postanowią wyruszyć na pielgrzymi szlak z najdalszych zakątków naszej diecezji: Pustkowa, Łukęcina, Świnoujścia czy Nowogardu, mają do przebycia ponad 600 kilometrów.

Uroczysta inauguracja pielgrzymki ma miejsce 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymkę można rozpocząć już z Pustkowa lub Łukęcina w dniu 25 lipca, bądź dołączyć do niej w trakcie trasy, np. po ŚDM w Krakowie w dniu 1 sierpnia z Bierzwnika.

Szlak pątniczy wiedzie przez różne małe i większe miejscowości, pola i lasy, aby na końcu stanąć jak dziecko przed Matką i za Jej wstawiennictwem  przedstawić Chrystusowi nasze intencje. Czas pielgrzymki to czas spotkania Boga poprzez codzienną Eucharystię, modlitwę, konferencję, śpiew, jak również doświadczenie dobroci drugiego człowieka i wspólnoty, którą tworzymy. To, co dodaje sił każdego dnia w naszej drodze, to intencja, którą niesiemy w sercu. Już od 30 lat główną intencją naszej pielgrzymki jest modlitwa o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Obok tej głównej każdy pątnik niesie do Tronu Maryi wiele bardzo ważnych, osobistych próśb lub podziękowań.

– To niezwykłe doświadczenie, które zostawia ślad i buduje więzi na całe życie. Sprawia, że już na zawsze tęskni się do tych ludzi i tego czasu – zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy więc Ciebie, Bracie i Siostro, do wyruszenia z nami chociaż na kilka dni, aby w ten sposób doświadczyć obecności Boga w Twoim życiu. Wiek nie ma znaczenia! W ubiegłych latach najmłodszy pielgrzym miał 3 lata a najstarszy 87. Każdy, kto zdecyduje się wyruszyć z nami, musi być przygotowany na przejście ok. 30-35 km. dziennie.  Gwarantujemy, że jeśli wybierzesz się z nami, to przeżyjesz niezapomniany czas. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.szczecinska.pl. Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebook`u: www.facebook.com/events/1726754847611392/.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

 

 


liczba odsłon: 1111 | dodano: 2016-04-12 14:38:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook