Dziś: niedziela, 24 marca 2019
Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Streaming z Dni Młodych Gryfice 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zbliża się największe spotkanie młodych nad Odrą i Bałtykiem - Dni Młodych w Gryficach. Po raz pierwszy, za pośrednictwem katolickiej telewizji TV Dobre Media i Platformy Stream360, będzie miała miejsce video transmisja na żywo z tego wydarzenia. Transmisje live z wszystkich punktów programu Dni Młodych będzie można oglądać na Portalu Młodych. Streaming będzie dostępny na stronie głównej w okienku „Gorąco polecamy” w centralnej części strony.

– Jest to propozycja zwłaszcza dla tych osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, na miejscu, w Gryficach, a także nowy element ewangelizacji wizualnej za pośrednictwem diecezjalnego Portalu Młodych – mówią organizatorzy spotkania.

Streaming (media strumieniowe) to technika dostarczania informacji multimedialnej tzw. na życzenie lub na żywo. Media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet, np. telewizja internetowa. – W streamingu „na żywo” (ang. live) transmitowane będą dane video, które od razu docierają do wszystkich użytkowników z jakiegoś odległego od nich miejsca na świecie, np. transmisja Mszy Świętej lub koncertu na żywo – dodają pomysłodawcy.

Archidiecezjalne Dni Młodych będą przeżywane pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię” (Mt 28,19) i odbędą się w dniach od 1 do 3 maja 2013 r. w Gryficach. Organizatorzy przewidują, że podobnie jak w latach ubiegłych weźmie w nich udział około 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Niemiec (z Berlina i Bambergu). Archidiecezjalne Dni Młodych to czas indywidualnego i wspólnotowego wyznania wiary, przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty oraz przyjęcie Go podczas Eucharystii. Podczas Dni Młodych młodzież weźmie udział w modlitwy wstawienniczej, którą poprowadzi Stowarzyszenie Przymierze Miłosierdzia. Będzie także czas na osobistą modlitwę i liturgię godzin, Drogę Krzyżową, Drogę Papieską i muzykę w wykonaniu zespołów: Siewcy Lednicy, Porozumienie, Full Power Spirit, Symfoneo i Clerboyz. Jak co roku będą także warsztaty, sport i rekreacja oraz spotkania w małych grupach. Tym razem ogłoszona zostanie kolejna miejscowość, która będzie gospodarzem Dni Młodych w 2014 i 2015 roku.

liczba odsłon: 2671 | dodano: 2013-04-18 14:51:55

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060