Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM w Rio de Janeiro: wielka Droga Krzyżowa na Copacabanie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wielka Droga Krzyżowa przejdzie 26 lipca wzdłuż plaży Copacabana w Rio de Janeiro w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Weźmie w niej udział papież Franciszek. Na ciągnącej się wzdłuż plaży alei Atlântica stanie 14 stacji Drogi Krzyżowej. W ich scenografii zostaną wykorzystane repliki niektórych budowli starego miasta w Jerozolimie, w tym bazyliki Grobu Pańskiego, klasztoru Biczowania i łuku Ecce Homo.

W zamierzeniach dyrektora artystycznego, Ulyssesa Cruza, ma to być wydarzenie jednocześnie nowatorskie i tradycyjne. Tradycyjne stacje, znane od XIV w., zostaną przedstawione w sposób dramatyczny, z wykorzystaniem wielu różnych form wizualnych oraz interpretacji aktorów, odtwarzających specjalnie napisany scenariusz. Via Crucis - wyjaśnia Cruz - została pomyślana dla każdego rodzaju publiczności, nie tylko dla katolików i młodzieży. Każda stacja będzie „przedstawiona w formie obrazu impresjonistycznego, tak aby każdy mógł zastanowić się nad niesionymi przez nią wartościami chrześcijańskimi”. Stacje Drogi Krzyżowej zostaną rozmieszczone na przestrzeni 800 metrów. 500 aktorów ma ją pokonać w mniej niż dwie godziny. Na wysokości placu Lido zostanie ustawione podium, które pomieści 1500 zaproszonych osób - przedstawicieli różnych grup społecznych i różnego pochodzenia, co ma wyrażać powszechność zbawienia.

Przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej papież Franciszek przejedzie w papamobile kilkukilometrową trasę wzdłuż plaż od fortu Copacabana aż do podium przy placu Lido. Próby do Drogi Krzyżowej rozpoczną się w czerwcu.

pb (KAI/terredamerica.com) / Rio de Janeiro


liczba odsłon: 3569 | dodano: 2013-05-24 15:26:07

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook