Dziś: czwartek, 15 listopada 2018
Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Symbole Światowych Dni Młodzieży w Gnieźnie i na Lednicy

Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą – jeszcze przed oficjalną peregrynacją – do archidiecezji gnieźnieńskiej. 6 czerwca prosto z Rzymu przywiezione zostaną do Gniezna, a dzień później będą towarzyszyć młodzieży modlącej się na Lednicy.

Więcej…

 
Ks. Suchodolski o rachunku sumienia przed ŚDM w Polsce

Polscy duszpasterze muszą dobrze wykorzystać dwa lata przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – podkreśla w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Zwraca uwagę, że obok prężnych ośrodków duszpasterskich są też niemrawe czy wręcz martwe oraz że katecheci po powrocie ze szkół nie mogą zamykać przed młodzieżą salek parafialnych. „Wierzę w pracę organiczną, a więc najpierw w nawrócenie pasterzy i kapłanów” – wyznaje ks. Suchodolski. 

Więcej…

 
Symbole ŚDM pielgrzymują po arch. poznańskiej

Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) po archidiecezji poznańskiej. Rozpoczęła się w Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia, w Poznaniu – w najstarszej na ziemiach polskich katedrze. Krzyż oraz Ikona Matki Bożej pozostaną w archidiecezji do 3 maja.

Więcej…

 
Peregrynację krzyża ŚDM ułatwia mobilna aplikacja

Mobilna aplikacja „Tu jest krzyż!” do wykorzystania w telefonach komórkowych czy tabletach pomaga zorientować się w harmonogramie peregrynacji krzyża Światowych Dni Młodzieży po archidiecezji poznańskiej. – Zainteresowanie aplikacją jest spore, dzięki niej można szybko znaleźć miejsce aktualnego pobytu krzyża ŚDM – mówi KAI ks. Arkadiusz Szady, duszpasterz młodzieży.

Więcej…

 
Polski dzień w Rzymie

Stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, był tematem drugiego dnia międzynarodowego spotkania w Rzymie. Na zaproszenie Papieskiej Rady ds. Świeckich zebrali się przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM z Krakowa, Biura Organizacyjnego ŚDM z Warszawy oraz 250 przedstawicieli episkopatów z 90 krajów świata.

Więcej…

 
Niedziela Palmowa - XXIX Światowy Dzień Młodzieży

Dnia 13 kwietnia br. w Niedzielę Palmową będziemy obchodzić XXIX Światowy Dzień Młodzieży, którego tematyka została wskazana w przez Ojca Świętego Franciszka w orędziu papieskim na XXIX ŚDM, które zostało streszczone w haśle „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3).

Więcej…

 
#B>M - czyli droga do prawdziwego szczęścia dla młodych

Dwanaście spotkań, na których młodzi zapytają świętych, jak realizować ewangeliczne ubóstwo, to odpowiedź na orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Projekt „#B>M”, czyli „być to więcej niż mieć”, to propozycja krakowskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 skierowana do młodzieży w tym roku.

Więcej…

 
Bp Muskus przed ŚDM: stworzyć przestrzeń do spotkania z Jezusem

„Celem naszych wysiłków jest stworzenie przestrzeni do spotkania z Jezusem, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania nurtujące dziś młodzież – pytania o sens życia, o miłość, o autentyczną wiarę– mówi KAI bp Damian Muskus. – Jest to także budowanie odpowiednich warunków do spotkania z drugim człowiekiem, wspólnego przeżywania radości wiary i dzielenia się nią” – podkreśla koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej…

 
Poszukiwani wolontariusze na ŚDM 2016

„Przeżycie ŚDM w dużej mierze zależy od inicjatyw, kreatywności i kompetencji wolontariuszy” - powiedział ks. Rafał Buzała z sekcji personalnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Kard. Stanisław Dziwisz poinformował dziś, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędą się w dniach 26-31 lipca.

Więcej…

 
872 dni do rozpoczęcia ŚDM 2016 w Krakowie - poznaliśmy oficjalne daty

26-31 lipca 2016 to oficjalny termin XXXI Światowych Dni Młodzieży, które za dwa lata odbędą się w Krakowie. Tydzień wcześniej, w dniach 20-25 lipca 2016, na terenie całej Polski, odbędą się "Dni w Diecezjach".

Więcej…

 
P2P - młodzież odpowiada na papieskie orędzie na ŚDM 2014

Do wspólnej modlitwy w intencji współczesnych ubogich zachęcają młodzi przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Proponują codzienne odmawiane Koronki do Bożego Miłosierdzia a w niedziele Wielkiego Postu spotkania w swoich środowiskach, wspólnotach i rodzinach. Wielkopostną akcję modlitewną nazwali P2P czyli People to People, Prayer to Prayer (ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę). „Modlitwa chrześcijańska jest czasem, w którym uczymy się być ubodzy w duchu. Dopiero podczas niej widzimy, jak niewiele tak naprawdę zależy od nas i naszej kreatywności – przekonują organizatorzy wielkopostnej akcji modlitewnej P2P. Wybierając tak ubogi sposób komunikowania się z Bogiem, jak Koronka do Miłosierdzia Bożego, chcemy najpierw sobie pokazać, że najważniejszym działającym jest Bóg” – dodają.

Więcej…

 
Młodzież doradzi Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM

Przedstawiciele młodzieży z różnych ruchów religijnych spotkają się z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 20 lutego młodzi będą mogli powiedzieć o swoich wyobrażeniach na temat ŚDM.

Więcej…

 
Podaruj bilet na ŚDM młodym z krajów misyjnych

"Ticket of Mercy" - akcję zbierania pieniędzy na bilety do Krakowa dla młodych z Kenii, Madagaskaru, Wybrzeża Kości Słoniowej czy Togo zorganizowały polskie orionistki. Siostry prowadzą placówki w tych krajach i chcą ufundować bilety dla swoich podopiecznych do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

Więcej…

 
Duchowe przygotowania do ŚDM w Polsce

O tym, jak powiązać program duszpasterski Kościoła w Polsce z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., mówił 20 stycznia ks. Grzegorz Suchodolski. Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM wygłosił na ten temat referat podczas posiedzenia Komisji Duszpasterstwa KEP w Warszawie.

Więcej…

 
Konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży

„Liczymy, że znajdzie się wielu, zwłaszcza młodych, którzy będą chcieli wykorzystać swoje zdolności i talenty, żeby profesjonalnie przygotować logo, a także hymn, który stanie się oficjalną pieśnią młodzieży całego świata” – mówił bp Damian Muskus OFM ogłaszając dziś konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 58582 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060