Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Symbole ŚDM pielgrzymują po arch. poznańskiej

Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) po archidiecezji poznańskiej. Rozpoczęła się w Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia, w Poznaniu – w najstarszej na ziemiach polskich katedrze. Krzyż oraz Ikona Matki Bożej pozostaną w archidiecezji do 3 maja.

Więcej…

 
Peregrynację krzyża ŚDM ułatwia mobilna aplikacja

Mobilna aplikacja „Tu jest krzyż!” do wykorzystania w telefonach komórkowych czy tabletach pomaga zorientować się w harmonogramie peregrynacji krzyża Światowych Dni Młodzieży po archidiecezji poznańskiej. – Zainteresowanie aplikacją jest spore, dzięki niej można szybko znaleźć miejsce aktualnego pobytu krzyża ŚDM – mówi KAI ks. Arkadiusz Szady, duszpasterz młodzieży.

Więcej…

 
Polski dzień w Rzymie

Stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, był tematem drugiego dnia międzynarodowego spotkania w Rzymie. Na zaproszenie Papieskiej Rady ds. Świeckich zebrali się przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM z Krakowa, Biura Organizacyjnego ŚDM z Warszawy oraz 250 przedstawicieli episkopatów z 90 krajów świata.

Więcej…

 
Niedziela Palmowa - XXIX Światowy Dzień Młodzieży

Dnia 13 kwietnia br. w Niedzielę Palmową będziemy obchodzić XXIX Światowy Dzień Młodzieży, którego tematyka została wskazana w przez Ojca Świętego Franciszka w orędziu papieskim na XXIX ŚDM, które zostało streszczone w haśle „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3).

Więcej…

 
#B>M - czyli droga do prawdziwego szczęścia dla młodych

Dwanaście spotkań, na których młodzi zapytają świętych, jak realizować ewangeliczne ubóstwo, to odpowiedź na orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Projekt „#B>M”, czyli „być to więcej niż mieć”, to propozycja krakowskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 skierowana do młodzieży w tym roku.

Więcej…

 
Bp Muskus przed ŚDM: stworzyć przestrzeń do spotkania z Jezusem

„Celem naszych wysiłków jest stworzenie przestrzeni do spotkania z Jezusem, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania nurtujące dziś młodzież – pytania o sens życia, o miłość, o autentyczną wiarę– mówi KAI bp Damian Muskus. – Jest to także budowanie odpowiednich warunków do spotkania z drugim człowiekiem, wspólnego przeżywania radości wiary i dzielenia się nią” – podkreśla koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej…

 
Poszukiwani wolontariusze na ŚDM 2016

„Przeżycie ŚDM w dużej mierze zależy od inicjatyw, kreatywności i kompetencji wolontariuszy” - powiedział ks. Rafał Buzała z sekcji personalnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Kard. Stanisław Dziwisz poinformował dziś, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędą się w dniach 26-31 lipca.

Więcej…

 
872 dni do rozpoczęcia ŚDM 2016 w Krakowie - poznaliśmy oficjalne daty

26-31 lipca 2016 to oficjalny termin XXXI Światowych Dni Młodzieży, które za dwa lata odbędą się w Krakowie. Tydzień wcześniej, w dniach 20-25 lipca 2016, na terenie całej Polski, odbędą się "Dni w Diecezjach".

Więcej…

 
P2P - młodzież odpowiada na papieskie orędzie na ŚDM 2014

Do wspólnej modlitwy w intencji współczesnych ubogich zachęcają młodzi przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Proponują codzienne odmawiane Koronki do Bożego Miłosierdzia a w niedziele Wielkiego Postu spotkania w swoich środowiskach, wspólnotach i rodzinach. Wielkopostną akcję modlitewną nazwali P2P czyli People to People, Prayer to Prayer (ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę). „Modlitwa chrześcijańska jest czasem, w którym uczymy się być ubodzy w duchu. Dopiero podczas niej widzimy, jak niewiele tak naprawdę zależy od nas i naszej kreatywności – przekonują organizatorzy wielkopostnej akcji modlitewnej P2P. Wybierając tak ubogi sposób komunikowania się z Bogiem, jak Koronka do Miłosierdzia Bożego, chcemy najpierw sobie pokazać, że najważniejszym działającym jest Bóg” – dodają.

Więcej…

 
Młodzież doradzi Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM

Przedstawiciele młodzieży z różnych ruchów religijnych spotkają się z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 20 lutego młodzi będą mogli powiedzieć o swoich wyobrażeniach na temat ŚDM.

Więcej…

 
Podaruj bilet na ŚDM młodym z krajów misyjnych

"Ticket of Mercy" - akcję zbierania pieniędzy na bilety do Krakowa dla młodych z Kenii, Madagaskaru, Wybrzeża Kości Słoniowej czy Togo zorganizowały polskie orionistki. Siostry prowadzą placówki w tych krajach i chcą ufundować bilety dla swoich podopiecznych do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

Więcej…

 
Duchowe przygotowania do ŚDM w Polsce

O tym, jak powiązać program duszpasterski Kościoła w Polsce z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., mówił 20 stycznia ks. Grzegorz Suchodolski. Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM wygłosił na ten temat referat podczas posiedzenia Komisji Duszpasterstwa KEP w Warszawie.

Więcej…

 
Konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży

„Liczymy, że znajdzie się wielu, zwłaszcza młodych, którzy będą chcieli wykorzystać swoje zdolności i talenty, żeby profesjonalnie przygotować logo, a także hymn, który stanie się oficjalną pieśnią młodzieży całego świata” – mówił bp Damian Muskus OFM ogłaszając dziś konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Premiera książki napisanej przez uczestników ŚDM

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 15 grudnia odbyła się pierwsza na świecie promocja książki „Duch JMJ Rio”. Publikacja jest zbiorem świadectw młodych ludzi z dotychczasowych spotkań z papieżem w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Cz@t ze Słowem!

W pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013, pod hasłem „Cz@t ze Słowem!” rusza trzyletni program duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie. Program przygotowań w pierwszym roku bazuje na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego. Punktem wyjścia spotkań miesięcznych jest jednak sytuacja egzystencjalna młodego człowieka.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 52842 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook