Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM oficjalnie startują
Wtorek jest pierwszym oficjanym dniem XXIII ŚDM w Sydney. Dzisiaj odbywa się ceremonia otwarcia oraz początek Festiwalu Młodych. Ceremonia otwarcia rozpocznie się w centrum Sydney na nabrzeżu Barangaroo o godz. 16.30.
Centralnym punktem ceremonii będzie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Sydney Kard. Georg'a Pell'a. Przed Mszą św. odbędzie się uroczysta procesja Znaków ŚDM - Krzyża i Ikony MB. Znaki te otoczone będą flagami państw biorących udział w ŚDM. Flagi niesione będą przez członków Międzynarodowej Grupy Liturgicznej, którą tworzą delegaci poszczególnych narodów. Polskę reprezentują Ania Jaworek i Jacek Garbaczewski.

Po dotarciu procesji do ołtarza młodzi zostaną powitani przez swoich rówieśników reprezentujących rodzimy Kościół Australijski. Przy ołtarzu znjadować się będzie duża świeca paschalna (Paschał) wykonana z wielu stopionych świec pochodzących z różnych krajów świata. W październiku 2007 r. delegaci poszczególnych Konferencji Episkopatów uczestniczyli w spotkaniu przygotowawczym i podczas wspólnej wieczornej modlitwy w Krypcie Katedry St. Mary zapalali świece przywiezione ze sobą, aby uczynić z nich później jeden wielki symbol jedności narodów. Polska świeca została złożona wówczas przez delegatów naszej młodzieży Monikę Sadowską i Tomasza Stephana.

Obecny Paschał został wykonany przez siostry z Opactwa Benedyktynek z Jamberoo w stanie NSW. Ornamenty ozdobne, wykonane w tradycyjnym stylu australijskim, przedstawiają temat XXIII ŚDM.


liczba odsłon: 1143 | dodano: 2008-07-15 11:42:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook