Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pracownia Zdrowia Psychicznego Sens
Nie mogę wyświetlić obrazka

Stres, „wyścig szczurów” i poczucie osamotnienia przyczyniają się do powstawania nałogów i zaburzeń psychicznych, także u młodzieży i ludzi młodych: nerwicy, depresji, schizofrenii, anoreksji, bulimii, pracoholizmu, alkoholizmu, seksoholizmu, narkomanii i innych. Choroby i zaburzenia psychiczne są najczęściej spotykanymi chorobami cywilizacyjnymi. Potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i towarzyszą nam na co dzień. Pomóc w tych stanach i sytuacjach może wykfalifikowana pomoc medyczna.

Pracownia Zdrowia Psychicznego „Sens” to zespół wykwalifikowanych psychoterapeutów pracujących w duchu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Zajmują się psychoterapią indywidulną i grupową, terapią rodzin i małżeńską. Pomagają osobom przeżywającym stany depresyjne i lękowe, zmagających się z trudnościami psychicznymi związanymi z doświadczeniami w odleglejszej przeszłości, a także tym, którzy chcą skorzystać z pomocy psychologicznej odnośnie aktualnych przeżyć takich jak straty, rozstania, konflikty, kryzysy życiowe. Pracujują również z osobami z doświadczeniem CHAD czy schizofrenii. Prowadzą również psychoterapię długoterminową zaburzeń osobowości. Organizujemą spotkania psychoedukacyjne. 

Spotkanie z psychoterapeutą jest przestrzenią zrozumienia. Zrozumienia złożoności osoby egzystującej w wymiarach biologicznym, psychicznym i duchowym. - Wiemy, że życie pisze zróżnicowane historie, niekiedy bardzo skomplikowane, trudne i bolesne. Mamy przekonanie, że spotkanie drugiego, rozumiejącego człowieka, bez osądzania i oceniania jest ogromną potrzebą wielu. Uznajmy takie spotkanie za podstawę naszej pracy - mówi Mateusz Dąbrowski, psychoterapeuta z Pracowni Zdrowia Psychiczngo Sens.

- Myślimy, że nasza otwartość może być pomocna w otwieraniu się osobom zamkniętym w swoich trudnościach lub cierpieniu. Tworzymy przestrzeń zaufania i dyskrecji. Szanujemy potrzeby duchowe pacjentów i wiemy, że dla wielu religia jest ważnym odniesieniem w życiu. Chcielibyśmy, żeby PZP SENS była przestrzenią otwartą dla wszystkich, także dla tych, którzy religijność/duchowość przeżywają jako ważną część siebie. Bliska nam jest duchowość chrześcijańska - dodaje.

Pracownia Zdrowia Psychicznego "SENS"
ul. Unisławy 29, Szczecin

Oskar Kuśmirek - tel: 728 915 097
Mateusz Dąbrowski - tel: 533 988 781
Magdalena Supstych - tel: 509 088 281
Lilia Przybyłowska – tel. 602 344 243

Szczegóły, informacje znajdują się na stronie: www.psychoterapeuci.szczecin.pl

 

 

 ***

Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, których źródłem nie jest zakażenie, a szybki rozwój cywilizacji. Choroby cywilizacyjne nie bez powodu nazywane są epidemią XXI wieku. Rozprzestrzeniają się globalnie, są niezakaźne, a mimo to prowadzą do niepełnosprawności i w ponad 80% doprowadzają do przedwczesnych zgonów. Ich prawdziwym dramatem jest zamknięte koło, jakie tworzą wspólne przyczyny i wzajemnie napędzające się powikłania – zachorowanie na jedną chorobę zwiększa podatność zachorowania na kolejną.


liczba odsłon: 464 | dodano: 2020-10-13 14:23:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook