Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pieszo na czuwanie z papieżem
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już kilka godzin przed czuwaniem z Benedyktem XVI na lotnisku wojskowym Cuatro Vientos w Madrycie setki młodych szły na to spotkanie, które zakończy jutro Msza św. Komunikacja miejska została praktycznie sparaliżowana przez pielgrzymów. Władze ogłosiły pomarańczowy alarm ze względu na panujące w mieście wysokie temperatury.

Lotnisko jest położone w odległości ok. 8 km od centrum miasta. Zgodnie z tradycją ŚDM choć część drogi pielgrzymi powinni pokonać pieszo. Większość wybrała jednak komunikację miejską: metro, kolej podmiejską i autobusy. Sparaliżowało to komunikację publiczną w Madrycie. Ok. godz. 18.00 rozpoczęło się przygotowanie do modlitewnego czuwania. Składały się na niego świadectwa młodych z całego świata, śpiew w wykonaniu różnych grup muzycznych a także pokazy video. Prezentowane filmy dotyczyły takich zagadnień jak pomoc ubogim czy celibat. Pojawił się także krotki film dotyczący obecności Jana Pawła II na tym lotnisku i ŚDM, które odbyło się w Santiago de Compostela w 1989 r.

Na placu powiewały tysiące flag niemal każdej znanej narodowości. Panowała atmosfera radości i oczekiwania na Benedykta XVI. Młodzi wykrzykiwali na cześć papieża: „Niech żyje papież!", czy po prostu „Benedicto!". Wielu z młodych przyniosło ze sobą transparenty, na których wypisano pozdrowienia dla papieża. Na miejscu byli następca tronu Hiszpanii, książę Filip, i jego małżonka, księżna Letycja.

Tymczasem władze miasta ogłosiły pomarańczowy alarm ze względu na panujące w mieście wysokie temperatury. Z informacji przekazywanych przez hiszpańskie media wynika, że Madryt doświadcza najgorętszych dni tegorocznego lata. Temperatura w cieniu sięgała dziś 39 stopni Celsjusza. W niedzielne przedpołudnie ma być już chłodniej ze względu na nadciągające nad Madryt chmury. W ciągu ostatnich trzech dni służby medyczne udzieliły pomocy ponad 1,5 tys. pielgrzymom, w większości cudzoziemcom. Zwykle były to omdlenia. Jednak tylko do godz. 14.00 z lotniska Cuatro Vientos przetransportowano do szpitala ponad 150 osób, które zasłabły z powodu wysokiej temperatury. Przebywającym na miejscu strażakom wydano rozkaz, by polewali młodzież wodą.

rł (KAI Madryt) / Madryt


liczba odsłon: 1387 | dodano: 2011-08-20 22:54:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook