Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pierwsze spotkanie Benedykta XVI z młodymi
Benedykt XVI przybył statkiem na nabrzeże Barangaroo i po raz pierwszy spotkał się z uczestnikami XXIII Światowych Dni Młodzieży. Zachęcił ich, by pozwolili Chrystusowi objąć się swoją miłością i uznali Kościół za swój dom.

Zbliżający się do nabrzeża statek z papieżem na pokładzie młodzież zgromadzona na Barangaroo powitała radosnymi okrzykami i powiewaniem flag, wśród których nie brakowało także polskich. Ojciec Święty otoczony przez znajdujących się z nim na statku młodych pielgrzymów, odpowiadał radosnymi pozdrowieniami.

Schodząc na ląd papież ściskał wyciągnięte do niego ręce. Następnie po raz pierwszy w Sydney wsiadł do papamobile i przejechał przez szpaler wiwatującej młodzieży do ołtarza. Za sprawą różnokolorowych flag Barangaroo wyglądało jak łąka pełna kwiatów.

Po wyjściu z papamobile Ojciec Święty przeszedł wzdłuż warty honorowej aborygeńskiej starszyzny. Towarzyszyły temu dźwięki tradycyjnej trąby - didgeridoo i taniec Aborygenów wyrażający jedność zebranego ludu. Dla papieża zaśpiewały też dzieci m.in. z aborygeńskiego chóru Gondwana, po czym głos zabrał kard. George Pell, arcybiskup Sydney.

Wyraził nadzieję, że Ojciec Święty znajdzie w Australii "tę sama pobożność, miłość do religii, wielkoduszność i ducha ofiary", jakie zna z Europy. Powitał Benedykta XVI jako "sławnego nauczyciela, który przez dziesięciolecia podejmował dialog z innymi głosami naszej pluralistycznej demokracji". Przypomniał, że papiestwo jest bardzo starą instytucją. Nie tak stare jak Aborygeni, którzy żyli w Australii już kilkadziesiąt tysięcy lat temu, ale o 900 lat starsze od monarchii brytyjskiej. Wezwał do modlitw, aby nie osłabła wiara Piotra, gdyż musi on umacniać swoich braci.


liczba odsłon: 1103 | dodano: 2008-07-17 12:01:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook