Dziś: sobota, 22 września 2018
Imieniny: Tomasz, Maurycy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Peregrynacja Krzyża ADM po dekanacie Choszczno
Dnia 6 listopada 2009 roku odbyło się przeniesienie „Krzyża Dni Młodych” z kościoła mariackiego do parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej. Krzyż Dni Młodych jest symbolem wiary i miłości do Boga przez młodzież.
W przeniesieniu krzyża brali udział choszczeńscy gimnazjaliści jak również licealiści. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 19.00, którą celebrował ks. Adam Krzykała. Celebrans wyjaśnił na początku istotę tego święta. Następnie ministranci wzięli na ramiona krzyż i w asyście pochodni, rozświetlających ciemności wyruszyli w procesji. Trasa procesji przebiegała ulicami Wolności, Chrobrego oraz Piastowską. Chętni mogli ponieść krzyż w ramach pokuty. Do samego końca wokół krzyża szli ministranci z pochodniami, dlatego nie można było się zgubić. Podczas procesji śpiewana była Koronka do Bożego Miłosierdzia. Śpiew prowadziły siostry Uczennice Krzyża: s. Nikodema, s. Klara i s. Gracjana. Nad trasą i przebiegiem procesji czuwał ks. Paweł Wiśniewski.
 
Po dotarciu zostaliśmy przywitani przez proboszcza parafii św. Jadwigi Królowej ks. Andrzeja Lemieszkę. W kościele były śpiewane pieśni. Ks. Proboszcz mówił o nagonce na krzyż w ostatnim czasie, ale młodzież choszczeńska nie odwróciła się od krzyża. Na znak solidarności z młodzieżą i szacunku wobec krzyża ucałował krzyż. Był to bardzo wymowny gest. Na koniec księża udzielili nam Eucharystii i pobłogosławili nas.
 
Tym wydarzeniem została zainaugurowana peregrynacja krzyża ADM czyli przejście po parafiach dekanatu Choszczno. Parafia św. Jadwigi jest drugą parafią, która modli się przy krzyżu Dni Młodych. Do 1 maja 2010 roku, a więc do Dni Młodych krzyż będzie przechodził po pozostałych parafiach dekanatu choszczeńskiego.

Katarzyna Stankiewiczliczba odsłon: 3410 | dodano: 2009-11-23 05:18:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 44 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Koncert niemaGotu z okazji 20 lecia parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Szczecinie

W niedzielę, 2 września 2018 r., parafia...

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060