Dziś: czwartek, 19 maja 2022
Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Papież Luciani, uśmiech Boga
Nie mogę wyświetlić obrazka

E-lite Distribution, w ramach nowej kolekcji filmów „Ludzie Boga”, proponuje film o papieżu Janie Pawle I. „Papież Luciani, uśmiech Boga” to film o poprzedniku błogosławionego papieża Polaka, Janie Pawle I. Miniserial zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI przez Giorgio Capiataniego opowiada o życiu i krótkim – bo trwającym zaledwie 33 dni – pontyfikacie Jana Pawła I Papieża odtwarza znany włoski aktor komediowy Neri Marcore.

Scenarzyści, prócz udokumentowanych i dobrze znanych faktów przedstawiają także wydarzenia, co do których nie ma pewności, czy w rzeczywistości zaistniały. Jest na przykład w filmie scena spotkania kard. Lucianiego z siostrą Łucją, ostatnią z trójki pastuszków, którym w 1917 r. w Fatimie ukazała się Matka Boska. – Widzę biskupa odzianego w biel, na czele Kościoła Rzymskiego – mówi siostra kardynałowi. W filmie pojawia się kilkakrotnie kardynał Karol Wojtyła, następca Jana Pawła I. Film kończą słowa reportera stanowiące jak gdyby podsumowanie życia i działalności Jana Pawła I – W osobie Albina Lucianiego tracimy papieża, kochanego jak dobry ojciec, który umiał zrozumieć ludzi i rozmawiać z nimi. Ktoś powiedział o nim: „Dla nas był zawsze Uśmiechem Boga.”

Premierowy pokaz film w Watykanie z udziałem Benedykta XVI odbył się 8 października 2006 roku w sali kinowej Papieskiej Rady Środków Społecznego Przekazu w Pałacu św. Karola. „Mogliśmy przeżyć na nowo sugestywne momenty z życia Kościoła w ubiegłym wieku. Przede wszystkim mogliśmy przypomnieć sobie miłą i łagodną postać Papieża mocnego w wierze, trzymającego się zasad, ale zawsze otwartego i uśmiechniętego...” mówił Ojciec Święty po projekcji – „Wierny tradycji i otwarty na odnowę, Sługa Boży Albino Luciani jako kapłan, biskup i papież, był niezmordowany w pracy duszpasterskiej, mobilizując nieustannie duchowieństwo i świeckich do dążenia, na różnych polach apostolstwa, do jedynego i wspólnego ideału świętości. Jako nauczyciel prawdy i zapalony katecheta z typową dla siebie urzekającą prostotą przypominał wszystkim wierzącym o zaangażowaniu i radości ewangelizacji, podkreślając piękno chrześcijańskiej miłości, jedynej sile zdolnej pokonać przemoc i zbudować bardziej braterską ludzkość".

Papież Luciani, uśmiech Boga, reż. Giorgio Capiatani, wyk.: Neri Marcorè (Albino Luciani), Josè Maria Blanco Martinez (karydnał Villot), Franco Interlenghi (Monsignor Casaroli), Gabriele Ferzetti (Cardinal Siri), Jacques Sernas (Monsignor Marcinku) , muzyka: Marco Frisina, Włochy 2006.

Zobacz też: www.e-lite.com.pl

 


liczba odsłon: 4683 | dodano: 2012-06-04 15:43:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook