Dziś: poniedziałek, 15 października 2018
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Paczuszka dla Maluszka
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ruszyła właśnie przedświąteczna akcja „Paczuszka dla maluszka” - dla dzieci uratowanych od aborcji, będących pod opieką Fundacji Małych Stópek i tych zamieszkałych na Ukrainie, z polskich rodzin. Przygotuj paczuszkę z artykułami higienicznymi i podziel się bożonarodzeniową radością z potrzebującymi! Akcja potrwa do 22 grudnia.

Czy zastanawialiśmy się skąd jest tyle dokonywanych aborcji, szczególnie tych wczesnych? – pyta ks. Tomasz Kancelarczyk prezes Fundacji Małych Stópek – że kobiety będące w ciąży, zamiast doświadczać stanu błogosławieństwa, doświadczają osamotnienia i odrzucenia przez ojca dziecka i najbliższych? Odpowiedź jest prosta: z lęku. Dlatego też Fundacja Małych Stópek podejmuje wiele działań, mających na celu zaopiekowanie się tymi kobietami tak, aby przez udzieloną im pomoc materialną i wsparcie psychologicznego bez obaw podążyły ku otwarciu się na życie swojego dziecka. Jedną z tych form pomocy dla kobiet w ciąży i już urodzonego malucha jest organizowana w czasie okołoświątecznym „Paczuszka dla Maluszka”.

W przedświątecznym szale zakupów i przygotowań, czasami zapominamy, że wystarczy naprawdę niewiele, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Poszukujemy oryginalnych prezentów, przeczesując sklepowe półki, a dla niektórych ludzi największym prezentem może być otwartość naszego serca. Fundacja Małych Stópek, która już od 5 lat działa na rzecz obrony życia, zachęca do otwarcia się na potrzeby swoich małych podopiecznych w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, ciepłą atmosferą, wigilijną kolacją przy bogato zastawionym stole i masą prezentów pod choinką. Niestety nie w każdym domu tak jest. Dla wielu mam jest to najtrudniejszy czas w roku, kiedy trzeba sobie odmówić tego wszystkiego na co stać sąsiada z naprzeciwka i nie można z lekkim sercem pożyczyć własnemu maleńkiemu dziecku „Wesołych i spokojnych Świąt”.

Wyobraź sobie, że Twój prezent w postaci: szamponu dla dzieci, kremu, pudru i oliwki trafia do Izy, która jest w 7. miesiącu ciąży, porzucona przez ojca dziecka i odtrącona przez własną rodzinę. Z pewnością po otrzymaniu takiej paczki dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka będzie szczęśliwa, że jest ktoś kto jest razem z nią i chce, aby jej dziecko przyszło na świat.

Dlatego, jeżeli chcesz pomóc, bo życie uratowanych od aborcji dzieci nie jest ci obojętne, możesz włączyć się w akcję na dwa sposoby:
- przygotowując i przesyłając (lub przynosząc osobiście) do Fundacji paczkę o wartości ok. 100 zł z artykułami higienicznymi dla niemowląt, którą w Twoim imieniu ofiarujemy wybranemu maleństwu i jego mamie;
- przekazując na konto Fundacji dowolną sumę pieniędzy (tytułem „DAROWIZNA PACZUSZKA”), dzięki którym wolontariusze Fundacji sporządzą paczkę dla maluszka z zakupionych artykułów.

 Jeśli świąteczny czas znaczy dla Ciebie coś więcej niż szyldy w sklepach i plastikowe Mikołaje, jeśli czas oczekiwania na narodziny Syna Bożego jest dla Ciebie okazją do dzielenia się radością i niesienia pomocy potrzebującym, to „Paczuszka dla Maluszka” jest właśnie dla Ciebie! Z pewnością i Ty doświadczysz obdarowania i … Bożego Narodzenia.

Organizatorem akcji „Paczuszka dla Maluszka” jest:
Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Kontakt z Fundacją pod numerem 791 138 902 lub adresem e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl


liczba odsłon: 331 | dodano: 2017-12-04 11:01:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Koncert niemaGotu z okazji 20 lecia parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Szczecinie

W niedzielę, 2 września 2018 r., parafia...

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060