Dziś: sobota, 2 grudnia 2023
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne spotkanie Obrońców Życia już w najbliższy piątek
Nie mogę wyświetlić obrazka

Po wakacyjnej przerwie ze świeżą energią i nowymi pomysłami zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie obrońców życia – tzw. „Nockę”. Już w najbliższy piątek, 5 września, spotkamy się po dwóch miesiącach odpoczynku, by wspólnie modlić się i pracować na rzecz obrony życia.

Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie od Mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu, lecz w zmienionym miejscu i godzinie. W odpowiedzi na obecną sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zapraszamy do Bazyliki św. Jana Chrzciciela (ul. Bogurodzicy 3A, obok Galerii Kaskada) na godzinę 18.00. Około godziny 20.00 uczestnicy przejdą do siedziby Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Chrystiana" (ul. Kaszubska 20/3, wejście obok „Żabki”), gdzie będą zajmować się bieżącymi sprawami m.in. wystawą edukacyjną „Od poczęcia człowiek”. Na spotkanie szczególnie zapraszeni są wszystcy aktywiści, którym nie straszna jest praca fizyczna oraz tych, którzy czują wewnętrzną potrzebę włączenia się w konkretne dzieło!

Nocki są spotkaniami cyklicznymi odbywającymi się w ciągu roku szkolnego w pierwsze piątki miesiąca (a jeszcze częściej w okresie bezpośrednich przygotowań do Marszu dla Życia). Najczęściej kończą się po północy wspólnym seansem filmowym. Dla uczestników czeka także skromna kolacja.

Dlaczego ta noc jest inna od innych nocy? Ponieważ tej nocy młodzież spotyka się by wspólnie działać na rzecz obrony życia człowieka, by wspólnie tworzyć nową rzeczywistość i organizować kolejny Marsz dla Życia w Szczecinie! Każda „Nocka” rozpoczyna się w ten sam sposób – najpierw Msza Święta, a po niej spotkanie organizacyjne, na którym można się dowiedzieć, jaka praca jest do zrobienia tego wieczoru, omówić wszystkie pilne i mniej pilne wydarzenia. I… do pracy! Po przywitaniu się, zapoznaniu nowych osób, każdy znajduje jakąś „robótkę” dla siebie. A tych nigdy nie brakuje. Największą popularnością cieszą się różańce – rozdzieranie starych, porwanych i tworzenie nowych. Można również malować flagi, przygotowywać banery, czy zasiąść za komputerem i działać przez Internet. Oczywiście na rzecz obrony życia. By wytrwać w działaniu, zawsze można zregenerować siły przygotowanymi kanapkami i gorącą herbatą. A to wszystko w atmosferze wspólnoty, rozmów i śmiechu.

Zapraszamy!


liczba odsłon: 2316 | dodano: 2012-11-17 11:13:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook