Dziś: poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nauki Wielkopostne o sakramencie pokuty
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zapraszamy do oglądania video z Naukami Wielkopostnymi, które będą dotyczyły jednego z 7 sakramentów w Kościele Katolickim: sakramentu pokuty. Pomogą nam uzupełnić wiedzę i zwrócą naszą uwagę na istotne aspekty spowiedzi.

Dawcą łaski w każdym sakramencie jest Pan Bóg, jednak z naszej strony potrzebna jest odpowiednia dyspozycja, zaangażowanie i nastawienie naszej duszy, abyśmy mogli przyjąć łaskę Bożą i by rodziła ona w nas obfite owoce.

Nauki będą udostępniane codziennie o godz. 8.00 od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, z wyłączeniem niedziel. Przed ich rozpoczęciem odbyły się trzy nauki o przygotowaniu do Wielkiego Postu w soboty przedpościa: 11,18 i 25 lutego 2017 r. Nauki wielkopostne obejmą szerokie spektrum sakramentu pokuty i pojednania, będą także o potrzebnych środkach, ułatwiających wzrost duchowy. Prowadzącym jest ks. Piotr Buda, posługujący w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Filmy będą zamieszczane na stronie internetowej przez cały okres Wielkiego Postu.

- Pamiętajmy, że Nauki Wielkopostne, które będzie głosił ks. Piotr, mają być dla nas pomocą a nie podstawą. Od każdego z nas zależy jak naprawdę duchowo i czy owocnie przeżyjemy ten Wielki Post. Dlatego, jeśli jeszcze nie ustaliłeś tego w jaki sposób przeżyjesz ten Wielki Post, zrób to jak najszybciej, abyś od jutra mógł rozpocząć a nie dopiero planować – dodają organizatorzy.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebook`u. Ze względu na ograniczenia Facebook`a wydarzenie jest ustawione od dnia 1 marca do 15 marca, ale trwać będzie od 1 marca aż do 13 kwietnia. Więcej o naukach znajdziesz na: www.facebook.com/naukiwielkopostne oraz www.naukicor.wixsite.com/naukiwielkopostne.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego, trzeciego, odcinka nauk, który traktuje o konsekwencjach braku intencji spowiedzi.


 

Każdą z nauk można obejrzeć osobno, nie oglądając pozostałych odcinków. Zachęcamy jednak do wysłuchania wszystkich, gdyż każda katecheza porusza inny aspekt spowiedzi świętej i wysłuchanie wszystkich spowoduje, że będziemy mieć inny ogląd tego sakramentu. Odcinki trwają kilka minut, więc nie zabiorą nam zbyt dużo czasu. Wszystkie odcinki z serii nauk o Sakramencie Pokuty znajdziesz tutaj.

 


liczba odsłon: 1034 | dodano: 2017-03-03 12:33:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060