Dziś: środa, 13 listopada 2019
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Najbardziej radosna książka roku!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dlaczego cel religii postrzegany jest jako sprawa wielkiej wagi? Czy słusznym jest obraz surowego Boga? Na te i wiele innych pytań odpowiada James Martin SJ autor bestselleru „Jezus” w swojej najnowszej książce „Radość życia”, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Autor pokazuje, jak na nowo spojrzeć na wiarę i dostrzec w niej pełną radości drogę do zbawienia. Używa do tego wyjątkowo cennych, wytrzymałych i sprawdzonych materiałów: cytatów z Pisma Świętego, mądrości cenionych teologów, porywającego świadectwa świętych, tradycji innych religii, wreszcie doświadczeń z własnego życia. Wszystko to spaja dowcipnymi anegdotami, z których przebija autentyczna miłość do Boga i człowieka.

Czy jest miejsce na radość w religii? Ta książka to próba zachęcenia czytelnika do spojrzenia na wiarę jako na drogę do radości. Poza tym to zaproszenie, a nawet rzucenie wyzwania, do ponownej refleksji nad wagą humoru i śmiechu w życiu osoby wierzącej – jak twierdzi autor Jezusa.

„Radość życia” to pogodna rozmowa, pełna dygresji i słów na marginesie, która pomoże ponownie odkryć prawdę, że radość, humor i śmiech nie znajdują się poza granicami życia duchowego – przeciwnie, zbliżają nas do Boga, źródła wszelkiej radości. Pomoże ona na nowo odkryć radość w życiu codziennym jaki jego duchowym wymiarze.

Humor jest wstępem do wiary! Ta książka każdego skłoni do uśmiechu. Ojciec Martin przypomina nam, że Bóg chce dla nas szczęścia – przekonuje Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku. Dlatego to doskonała lektura dla wszystkich osób, którzy zapomnieli o radości, dla duchownych, którzy na co dzień dotykają wielu trudnych i smutnych spraw oraz dla tych którzy poprzez radość chcą się zbliżyć do Boga.

***

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie. Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

Informacje o książce:
Autor: J. Martin SJ
Tytuł: Radość życia. Śmiech i humor cieszą Boga
Liczba stron: 312
Cena promocyjna: 29,90 zł
Książkę kupisz w księgarni internetowej wydawnictwa Święty Wojciech.


liczba odsłon: 456 | dodano: 2017-10-26 10:51:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060