Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Msza św. dla polskich grup
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ponad pół tysiąca polskich pielgrzymów, którzy uczestniczą w 26. ŚDM, zgromadziło się w dzisiejsze przedpołudnie na dziedzińcu przed Polską Kwaterą ŚDM w madryckiej dzielnicy Vicalvaro na Mszy św. Koncelebrowało ją 7 biskupów oraz ponad 80 kapłanów z Polski pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Eucharystia była sprawowana jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Stanowiła również formę posłania młodzieży w pielgrzymkę na lotnisko Cuatro Vientos, gdzie wieczorem odbyło się czuwanie z papieżem.

Na początku Mszy ks. Grzegorz Suchodolski podziękował wszystkim polskim biskupom, kapłanom, diakonom, wolontariuszom oraz pracownikom Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować młodzież do uczestnictwa w madryckim spotkaniu z Ojcem Świętym. Wyraził także swoją wdzięczność dla Polonii, która mieszka w Madrycie, a szczególnie w dzielnicy Vicalvaro, za wszelką okazaną pomoc w organizacji ŚDM oraz ich zaangażowanie w przyjęcie polskiej młodzieży na terenie miasta, które przez ostatnie dni jest gospodarzem wielkiego spotkania młodych katolików z całego świata.

W homilii bp Henryk Tomasik, Krajowy Duszpasterz Młodzieży porównał młodych pielgrzymów uczestniczących w ŚDM do narodu wybranego, który pokonał wiele trudności aby dotrzeć, tam gdzie został posłany przez Pana. „Przybyliśmy, jesteśmy odważni - niektórzy bardzo, jak nasi polscy wolontariusze; pokonaliśmy wiele trudności, które przynoszą już owoce" - podkreślił bp Tomasik. Na zakończenie młodzi pielgrzymi głośnym śpiewem, tańcząc i klaszcząc podziękowali za uczestnictwo we Mszy. Większość z nich wyruszyła z Vicalvaro bezpośrednio na lotnisko Cuatro Vientos, gdzie wieczorem spotka się z papieżem podczas czuwania modlitewnego.

gpi (KAI Madryt) / Madryt


liczba odsłon: 1357 | dodano: 2011-08-20 22:51:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook