Dziś: niedziela, 17 lutego 2019
Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Misterium Męki Pańskiej w AWSD
Nie mogę wyświetlić obrazka

Alumni i przyjaciele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na dwuaktowe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?".

Dynamika życia w XXI w. zmusza często do nieustannej gonitwy – pędzimy z domu do pracy, uciekamy z pracy do domu. Przemykamy między punktami dnia bez większego zastanowienia, bez chwili zatrzymania, bez refleksji. Stajemy się coraz mniej wrażliwi na cierpienie innych. Krzyż staje się niepoprawny. Mnożą się pytania: dlaczego wojny, tragedie; dlaczego ból i cierpienie?

W tegorocznym scenariuszu misterium pasyjnego opartego o teksty Pisma Świętego i literaturę religijną nie zabraknie równie trudnych pytań. Czym jest dziś cierpienie i śmierć krzyżowa Chrystusa? Dlaczego przy naszych codziennych krzyżach mamy pamiętać o Krzyżu Chrystusowym? Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Czy jedno miejsce, jeden czas, jedno wydarzenie może okazać się odpowiedzią na wszystkie pytania?

Szczecińskie seminarium duchowne zaprasza do wspólnego poszukiwania odpowiedzi, wniknięcia w istotę Krzyża i doświadczenia piękna bijącego z całkowitej i bezinteresownej miłości Chrystusa. Misterium Męki Pańskiej będzie wystawiane w dniach 10, 11, 17 i 18 marca o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym przy ul. Papieża Pawła VI nr 2. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych, grupy powyżej 4. osób, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, której należy dokonać poprzez wiadomość e-mail pod adresem: pasja-awsd@o2.pl. W treści wiadomości należy wpisać ilość osób, nazwę grupy np. parafia, wspólnota oraz podać nr tel. do osoby odpowiedzialnej za grupę. Każda zgłoszona grupa otrzyma potwierdzenie.

Szczegóły i informacje pod nr. tel.: 695 631 650 lub 91 454 14 53.


liczba odsłon: 318 | dodano: 2018-02-26 11:18:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060