Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów - Dni Młodych w Myśliborzu
Każdy uczestnicy tegorocznych Dni Młodych może wziąć udział w jednym z 22. warsztatach tematycznych. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy, zespoły muzyczne, aktorów oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zobacz listę warsztatów wraz z ich szczegółowym opisem. Każdy z uczestników w czasie rejestracji wybiera jeden z podanych warsztatów.
Lp.
 
Nazwa warsztatu
 
 
Opis
1.
BIBLIJNE  

Warsztaty poprowadzi Piotr Goniszewski (student Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego). Podczas warsztatów pochylimy się nad Słowem życia – sięgając po nie odkryjesz swoją własną, niepowtarzalną drogę, na której ono będzie światłem. Warsztat daje możliwość zapoznania się z niektórymi, podstawowymi kwestiami biblijnymi. Rozbudza pragnienie życia Słowem Boga każdego dnia.

 
2.
DZIENNIKARSKIE  

Warsztaty poprowadzi Anna Gawriołek (dziennikarka gazety „Moje Miasto”). Warsztaty mogą stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach. Prowadzone przez profesjonalistów – dziennikarzy z gazet i radia nie tylko ukazują piękno, ale także odpowiedzialność posługiwania się słowem. Są zakończone możliwością zaprezentowania lub publikacji artykułów w prasie, radiu czy Internecie.

 
3.
EKOLOGICZNE  

Warsztaty poprowadzi Agata Judzińska (studentka ochrony środowiska Akademii Rolniczej). Sprzątanie świata to nie tylko jednorazowa akcja. Warsztaty będą miały charakter prac manualnych. Potrzeba odkrywania piękna natury – daru Boga i kultury – pracy człowieka może popychać do odkrywania zupełnie nowych rozwiązań. Jakich? Zapraszamy na warsztat.

 
4.
FLAGOWE  

Warsztaty poprowadzi ksiądz Tomasz Kancelarczyk oraz ksiądz Bogdan Kalinowski. Co może służyć do modlitwy? Biblia? Różaniec? Otóż przedmiotem modlitewnym może być flaga. O tym w jaki sposób używać flagi, by integrować i inspirować wspólnotę modlitwy odpowiedzą flagowi warsztatowcy. Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany podczas nabożeństwa otwarcia Dni Młodych oraz podczas Mszy Świętych.

 
5.
FOTOGRAFICZNE  

Warsztaty poprowadzi Tadeusz Szymański. Na warsztat są zaproszeni miłośnicy fotografiki. Warsztat poprowadzi profesjonalista i pasjonat. Chce dzielić się swym doświadczeniem. Warsztaty mogą zakończyć się wystawą. Mile widziany własny, choćby najprostszy sprzęt fotograficzny.

 
6.
GOSPEL  

Warsztaty poprowadzi Maria Pyra wraz z zespołem. Jeśli lubisz śpiew Gospel to te warsztaty właśnie są dla Ciebie. Pod kierunkiem dyrygentki może uda się wam wyczarować z siebie nieoczekiwane, ale także bardzo radosne brzmienie. Owoc warsztatów zostanie zaprezentowany podczas jutrzni oczywiście w czasie trwania Dni Młodych.

 
7.
ŚPIEW GREGORIAŃSKI  

Warsztaty poprowadzi Szkoła Muzyczna w Myśliborzu wraz z Krzysztofem Szuszkiewiczem. Piękno gregoriańskiego śpiewu, harmonia i prostota będzie zachwycać na tym warsztacie. Można na nim doświadczyć, że ćwiczenie czyni mistrza. Powstanie, notacja, śpiew, praca nad przykładami z mszy VIII De Angelis, ćwiczenia głosowe (oddechowe, dykcyjne, intonacyjne – prowadzi Myszak Agata. Gratulujemy wyboru i… czekamy na efe

 
8.
LITURGICZNE  

Warsztaty poprowadzi Paweł Szumski (student Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego). Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci. Ufamy, że w czasie tych krótkich warsztatowych spotkań uda się wam tak ukazać liturgię, byśmy w niej wszyscy umieli spotkać żywego Boga. Lektorów i ministrantów prosimy ponadto o zabranie z sobą swojego stroju liturgicznego.

 
9.
MEDYCZNE  

Warsztaty poprowadzą harcerze. Uwaga – pierwsza pomoc! Przede wszystkim obowiązuje zasada: po pierwsze nie szkodzić, ale jak pomóc? Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym możecie porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem. Warsztaty wspomogą służbę medyczną podczas Dni Młodych.

 
10.
MUZYCZNE 1  

Warsztaty poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna – „Tymoteusz”. Zespół muzyczny, który towarzyszy „Przystankowi Jezus zaprasza śpiewających i grających pieśni uwielbienia (ci ostatni z własnym sprzętem muzycznym). Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany podczas modlitwy o Ducha Świętego podczas Dni Młodych.

 
11.
MUZYCZNE 2  

Warsztaty poprowadzi Szkoła Muzyczna w Myśliborzu. Muzyka sacra, Instrumentalium w kościele. Seminarium, wykład i lustrowany przykładami, rys historyczny – prowadzi Myszak Agata. Organy i inne instrumenty muzyczne – ich zastosowanie w liturgii, budowa organów, prezentacja instrumentu – prowadzi Michał Grabowski. Wybrane encykliki, adnotacje dotyczące muzyki kościelenej – prowadzi Myszak Jan.

 
12.
ŚPIEW LITURGICZNY  

Warsztaty poprowadzi siostra Beata, która nie tylko uczy śpiewu. Można się od niej nauczyć także różnych tajników liturgii. Pokochać śpiew liturgiczny, a nawet samemu go tworzyć.

 
13.
PANTOMIMY 1  

Warsztaty poprowadzi siostra Klara ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża oraz Adam Kuliś – aktor teatralny. Każdy ruch i gest może mieć swoje głębsze znaczenie. Jeśli chcesz poznać cichy język ciała i posłużyć się nim w celach … ewangelizacyjnych – zapraszamy! Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany podczas koncertu wieczornego.

 
14.
PANTOMIMY 2  

Warsztaty poprowadzi Tomasz Żyłka. Zajęcia będą okazją do udoskonalenia swoich umiejętności lub mogą być po prostu próbą zapoznania z tym ciekawym sposobem ekspresji. Przekonaj się sam jak wiele można powiedzieć nie używając słów.

 
15.
PLASTYCZNE  

Warsztaty poprowadzi siostra Alberta oraz Janusz Moraczewski – pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Myśliborzu. Zajęcia pod hasłem: „Wiatr i Ogień nowej Pięćdziesiątnicy”. Artyści plastycy przygotowują sztukę plastyczną. Proste środki wyrazu mogą jednak sprawić, że człowiek może przenieść się w inną rzeczywistość. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas przystanków Drogi Krzyżowej.

 
16.
POETYCKIE  

Warsztaty poprowadzi Anna Borsenacka. Spotkanie dla dusz wrażliwych, oryginalnych i twórczych. Warto dać sobie możliwość na poznanie siebie i tego, co rodzi się wewnątrz nas. Spotkanie poprowadzi wielbicielka poezji i autorka wierszy. Zachęca, by się nie wstydzić i przynieść na warsztaty własne teksty.

 
17.

RECYTATORSKIE WARSZTATY SŁOWA

 

Warsztaty poprowadzi Wojciech Koladyński. "Czy słowami można jeszcze cokolwiek powiedzieć?" (H. Poświatowska)

Podczas warsztatów spróbujemy zastanowić się nad wartością słowa w dzisiejszym świecie. Poznanie podstaw warsztatu recytatorskiego pomoże zgłębiać nam tajemnice tekstu, a także pomoże nam zaobserwować proces przemiany recytatora ze "deklamatora" w "sługę słowa". Będziemy starali się pracować nad świadomością mówienia i odbierania tekstu, zapoznamy się z różnymi szkołami "mówienia wiersza". Naszym głównym punktem odniesienia będzie słowo - i sposoby jego ocalania.

 
18.

TAŃCA MODLITEWNEGO, HEBRAJSKIEGO I INTEGRACYJNEGO

 

Warsztaty poprowadzi siostra Paulina wraz z Inicjatywą Duszpasterstw Akademickich "Zatańczyć Bogu". Wielu mogłoby sobie zadać w tym miejscu pytanie czy można modlić się tańcem? I odpowiedź może być prosta - jest wiele rodzajów modlitwy, bo miłość można na wiele sposobów wyrazić. SKORO KOCHASZ, TO TAŃCZ! Może i Ciebie Bóg zaprasza, abyś w ten sposób wyraził Mu swoją miłość i mógł wytańczyć Dobrą Nowinę. Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany podczas Mszy Świętych. Zapraszamy!

 
19.

TANECZNE – TANIEC LEDNICKI

 

Warsztaty poprowadzi Kasia Jachimowicz „Ambasada Lednicka”. Lednica kojarzy nam się z tańcem. Jak nim wychwalać Boga? Kasia z „Ambasady Lednickiej” chce dzielić się swoim doświadczeniem animując modlitewny taniec. Efekt warsztatów zostanie zaprezentowany podczas Mszy Świętej na zakończenie Dni Młodych.

 
20.
TEATR OGNIA  

Warsztaty poprowadzi Marcin Rynkowski. Teatr Ognia F.A.N z Nowogardu poprowadzi warsztaty, na których będzie odkrywał przed chętnymi tajniki tańca z ogniem. W planie są zajęcia z tańca z takim sprzętem jak łańcuchy, kije oraz zajęcia z plucia ogniem. Chętni będą mieli niezwykłą okazję poznania podstaw sztuki tańca z ogniem lub też rozwinięcia swoich umiejętności.

 
21.
TEATRALNE  

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Irysik i Wspólnota Ewangelizacyjna –Tymoteusz. Te warsztaty będą prowadzone w dwóch sekcjach: pierwsza to aktorzy, którzy przygotowują scenkę na sobotnią liturgię. Druga sekcja będzie wykonywała aranżację scenografię i kostiumy – pod kierunkiem dyrektora prawdziwego teatru wszystko będzie ciekawe.

 
22.

WOKALNO – INSTRUMENTALNE

 

Warsztaty poprowadzi szczeciński zespół „Jesienni Przyjaciele”. Zespół muzyczny – znany i kochany w naszej Archidiecezji pragnie się podzielić swoimi zdolnościami – jak grać i śpiewać na chwałę Bożą – jako wyposażenie potrzebny jest głos, albo instrument muzyczny.

 
 


liczba odsłon: 6346 | dodano: 2008-03-28 19:36:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook