Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kawiarenka dla młodzieży już otwarta!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Nie masz gdzie spotkać się z kolegą, koleżanką czy przyjacielem? Jest za zimno na spacer? Nie chcesz wystawać pod bramą czy siedzieć w domu? Nudzisz się i masz chęć poznać nowych ludzi? Młodzież ze Zdroi ma na to sposób! Zapraszają do nowopowstałej kawiarenki przy parafii pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach.

Kawiarenka zaprasza na ciepłą herbatę, słodkie ciastka, zapiekanki, gofry i inne drobiazgi. W sam raz na nadchodzące chłodne wieczory. Weź ze sobą brata, siostrę i odwiedzcie nas z przyjaciółmi. Kawiarenka stawia swoje pierwsze kroki. Mimo to już dziś serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia. Pomóżcie nam się rozwinąć. By istnieć potrzebujemy Waszej obecności. Niech będzie to miejsce na szych wspólnych rozmów i spotkań - mówią inicjatorzy kawiarenki.

Na dobry początek duszpasterstwo młodzieży w Zdrojach zaprasza również na spotkania dla młodzieży w każdy czwartek od godziny 19.00, po wieczornej Eucharystii oraz w sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00.

W ramach funkcjonowania kawiarenki tworzony jest już cykl wyjątkowych spotkań z nietuzinkowymi osobami, mniej lub bardziej zasłużonymi dla miasta, oraz z tymi całkiem nikomu nie znanymi ludźmi, którzy w zaciszach swojego „podwórka” tworzą, działają, robią coś pozytywnego – żyją z pasją, którą pragną dzielić się z innymi z potrzeby serca. Cykl spotkań, to także seanse filmowe i debaty na ich temat, rozmaite pogadanki, prezentacje i warsztaty.

Celem kawiarenki nie jest wyłącznie przyjście, skonsumowanie czegokolwiek i pójście. Pomysłodawcą owej kawiarenki towarzyszy inny cel, głębszy. Pragną w ten sposób ukazać młodzieży, że można w życiu robić coś „fajnego”, coś dla siebie czy innych. Chcą pokazać również, że można osiągnąć w życiu sukces i zrealizować swoje marzenia, mimo wszystko i nade wszystko. Mieszkając w blokowiskach, w miejscach gdzie z pozoru wielu młodych nie widzi żadnych perspektyw. Jednym z marzeń związanych z tą inicjatywą jest to, aby kawiarenka w Duchu ( bo tak zwykło się już mawiać) zyskała uznanie i poparcie pośród ludzi młodych, tak by stała się chętnie odwiedzanym miejscem. Już dziś można poznać w niej nowych ludzi, porozmawiać z przyjaciółmi czy z obecnym w niej kapłanem.


liczba odsłon: 1554 | dodano: 2012-09-07 21:35:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook