Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Jeden batonik mniej, czyli o Adopcji na odległość
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niewielu młodych ma odwagę i możliwość wyjazdu na misje. Nie każdy też wie, że można włączyć się w dzieła misyjne wobec krajów Trzeciego Świata nie ruszając się z domu. Mało tego! Nawet nie ruszając się sprzed naszego szklanego ekranu. Młodzieży – Ty też możesz pomóc!

To, co dla nas młodych wydaje się nudną codziennością i nierzadko smutną koniecznością – dla nich jest nieosiągalnym marzeniem. Tak, chodzi i szkołę. W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny, z siedzibą w Warszawie proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych - "Adopcję na odległość".

Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki biednego dziecka. Dzięki Twojej hojności dziecko ukończy szkołę i będzie mogło wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie. To jest cel adopcji na "odległość" – czyli dajmy dzieciom szansę nauki!

Przejdźmy do konkretów. Minimalny roczny koszt wynosi 480 złotych, czyli około 1,30 dziennie! To dla współczesnego polskiego nastolatka i studenta koszt… jednego batonika. Uczestniczyć w programie może praktycznie każdy. Adoptować na odległość może osoba, która ukończyła 18 rok życia, rodzina, zakład pracy, uczelnia, szkoła, klasa, stowarzyszenie lub po prostu grupa przyjaciół.

Salezjański Ośrodek Misyjny dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, proponuje Wam włączenie się w adopcję grupową. Wówczas koszt „batonika” dzielimy na ilość osób zrzucających się na koszt adopcji misyjnej. Zakładając, że akcję organizujemy wraz z trójka przyjaciół wystarczy, że każdy dziennie odłoży… 33 grosze! Adopcja grupowa jest odpowiedzią na apel misjonarzy. Wielokrotnie proszą oni o taką formę współpracy. Umożliwia ona zdecydowanie efektywniejsze wsparcie poprzez objęcie opieką większej liczby dzieci.

Zobacz również video, w którym ks. Kazimierz Gajowy i Teresa Łatacz mówili o Adopcji na odległość w TVP1 w programie "Kawa czy herbata".Aby przystąpić do programu grupowej "Adopcji na odległość" wystarczy pobrać deklaracje uczestnictwa (word, PDF), wydrukować ją i wysłać na adres Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego lub wypełnić formularz on-line. Przed wypełnieniem deklaracji należy zapoznać się z zasadami programu.


Zobacz także:
Fotogaleria "Uganda mission impossibile?", czyli 19.nastolatka na misjach.
Świadectwo misyjne o. Marka - "Naprawdę żyją tylko ci, którzy walczą...".
Świadectwo misyjne s. Lilii - "Cała jestem Twoja".

Paulina Fryszka
Na podstawie tekstu i zdjęć: www.misje.salezjanie.pl.liczba odsłon: 1798 | dodano: 2011-10-23 13:35:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook