Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dekanalne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
Nie mogę wyświetlić obrazka

1 grudnia 2012 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zgromadzona młodzież przy znakach Archidiecezjalnych Dni Młodych uroczyście wyznała swoją wiarę.

Bierzmowanie to jeden z siedmiu sakramentów Kościoła. Wraz z chrztem i Eucharystią stanowią grupę trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Jest to moment, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, czyniąc go silniejszym i dojrzałym, aby mógł skutecznie dawać świadectwo wyznawanej wierze.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa trzy lata. Młodzież gimnazjalna z klas III od września uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach, które pomagają im odkryć piękno chrześcijaństwa, jak również uczestniczą w nabożeństwach, które pozwalają im odkrywać ich życiowy cel.

Na początku dekanalnego spotkania młodzieży w Gryficach wszystkich zgromadzonych powitał gospodarz miejsca – ks. Ireneusz Pastryk. Następnie pani katechetka Magdalena Halak powiedziała słowo wprowadzenia, a pan Jacek Białek wraz ze scholą poprowadzili śpiew w czasie wspólnej modlitwy. Zwieńczeniem tego punktu był film pt.: „Cyrk motyli”, który ukazał młodzieży, że zmagając się z przeciwnościami można odkryć swój życiowy cel.

Po krótkim komentarzu filmu uczestnicy przygotowywali się do Eucharystii. Msza Święta sprawowana była przez księży z dekanatu, a homilie wygłosił ks. Roman Banaś, który w prosty sposób przedstawił gimnazjalistom katechizmowe prawdy wiary. Na zakończenie Eucharystii ks. Kazimierz Półtorak podziękował wszystkim za uczestnictwo, a organizatorom za poświęcony czas. Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek ciastem przygotowanym przez parafian.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, księżom za posługę w konfesjonale, a wszystkim ludziom dobrej woli za wyśmienite ciasto.

Tekst: ks. Paweł Wiśniewski
Fot.: Arek Dalewski


liczba odsłon: 1644 | dodano: 2012-12-03 21:53:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060