Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

I pray for peace - młodzież modli się o pokój
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Nie mamy broni - nie mamy pieniędzy - nie znamy nikogo wpływowego, ale mamy różaniec! Chcemy się modlić, prosić Boga o łaskę pokoju” - przekonuje młodzież, która zachęca do wspierania modlitwą tych, którzy cierpią w konfliktach zbrojnych w różnych miejscach na świecie.

„W obliczu niesprawiedliwości i konfliktów, oraz brutalnych ataków na niewinnych ludzi, nie możemy pozostać obojętni. W naszych młodych sercach budzi się bunt przeciw złu, dlatego chcemy się temu przeciwstawić” - piszą młodzi na oficjalnym facebookowym profilu Światowych Dni Młodzieży. "I pray for peace" to akcja Światowych Dni Młodzieży. Zachęcona wezwaniem papieża Franciszka młodzież z całego świata modli się o pokój. „Jeśli potrafisz się modlić, a nawet jeśli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, przyłącz się do nas. Niech do Nieba popłynie szturm modlitwy z całego świata” - zachęcają. Organizatorzy akcji z napływających do nich zapisów modlitwy różańcowej z różnych stron świata, zmontowali krótki film-dokument. Młodzi ludzie rejestrowali swoją modlitwę dostępnymi dla siebie mediami, dzięki czemu dokument jest autentyczny i poruszający: www.youtube.com/watch?v=UQ7n1FlplLs.

Filmowi towarzyszy facebookowa akcja "I pray for peace". „Nie jest to kolejna społeczna gra, ale nasza zachęta do stworzenia wspólnego, trwałego frontu modlitwy. Nie mamy broni – mamy modlitwę!” - apeluje środowisko związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy proszą o podjęcie modlitwy różańcowej, a także zachęcają do udostępniania grafiki "i pray for peace" z logo ŚDM na prywatnych profilach na Facebooku.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1229 | dodano: 2014-09-11 15:24:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook