Dziś: środa, 17 stycznia 2018
Imieniny: Marian, Jan, Antoni

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hymn i logo Roku Wiary
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ikona Roku Wiary

Hymn oraz logo to ważne pomoce w przeżywaniu szczególnego czasu Roku Wiary. Hymn wyraża w słowach i w melodii modlitwę Kościoła, a logo wskazuje na istotne akcenty tematyczne, które należy wyróżnić w Roku Wiary.

Hymn Roku Wiary
Polskie tlumaczenie oraz muzyczna adaptacja hymnu, dokonana przez muzyków archidiecezji krakowskiej na prośbę Papieskiej Rady ds Promocji Nowej Ewangelizacji. Jest to więc oficjalna polska wersja hymnu na Rok Wiary. Poszczegolne zwrotki hymnu nawiązują do kolejnych okresów liturgicznych. W załączniku dołączamy nuty i słowa hymnu. Wkrótce opublikowane zostaną również nagrania melodii i śpiewu hymnu.

Logo Roku Wiary
Logo Roku Wiary, przygotowane przez Stolicę Apostolską, przestawia łódź, która wyraża Kościół. Łódź jest częstym obrazem Kościoła, ale rzadko jest ona ukazywana w taki sposób, aby żagiel łodzi miał postać hostii. Wskazanie na obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie jako na szczególną moc, która pozwala łodzi Kościoła płynąć w wyznaczonym celu, pokonując wszelkie przeszkody, pokazuje pewne priorytety w przeżywaniu Roku Wiary. Należy do nich ożywienie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba, wyrażające się rozbudzeniem w wiernych pragnienia przychodzenia na adorację. Bez adoracji nie da się ani głęboko przeżywać sakramentów świętych ani też z mocą świadczyć o Chrystusie w świecie. Dlatego troska o rozwój adoracji należy do ważnych kierunków działania w kolejnych tygodniach i miesiącach Roku Wiary.

Obrazek z tekstem Credo
Papieska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji, zajmująca się również sprawą Roku Wiary, przygotowała obrazek, który na głównej stronie ukazuje postać Chrystusa Pantokratora, Króla Wszechświata. Na odwrocie obrazka znajduje się tekst wyznania wiary nicejsko-konstantynopolitańskie, które odmawiamy w niedzielę i uroczystości w czasie Mszy Świętej (dłuższy tekst naszego Credo).

Załączniki


liczba odsłon: 5701 | dodano: 2012-10-07 14:07:08

Komentarze

Dodaj swój komentarzDobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook