Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Grupa teatralna Silentium
Grupa teatralna „Silentium” istnieje na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego już 5 lat. Na początku należeli do niej zarówno studenci świeccy jak i klerycy. Dziś tworzą ją już tylko studenci, którzy studiują między innymi na takich kierunkach jak: teologia i nauki o rodzinie.

Opiekunem grupy od początku jej założenia jest ks. dr Rafał Misiak, natomiast od października 2008 roku grupę prowadzi Agnieszka Jabłońska. W ubiegłych latach prowadzącymi byli: Piotr Siwiński i Marcin Kaczmarek. Obecnie w zespole jest 13 osób.

Do tej pory grupa przedstawiła między innymi takie spektakle jak: „Gdzie są moje skrzydła?” w reżyserii P. Płudowskiej, „Przed sklepem Jubilera” Karola Wojtyły w reżyserii P. Siwińskiego, oraz „Wybór” Jacka Włoska w reżyserii P. Siwińskiego. Obecnie zespół można zobaczyć w spektaklu pt. „Mały Książę” Antoina de Saint-Exupérego w reżyserii A. Jabłońskiej. Premiera tego przedstawienia odbyła się 17.12.2008 r. a twórcami scenariusza są M. Kaczmarek przy współpracy M. Dec.

 Grupa nie skupia się tylko i wyłącznie na dużych przedstawieniach. W ubiegłym roku został również zorganizowany wieczorek poetycki oraz można było zobaczyć młodych aktorów w przejmującej dramie „Everything” zespołu Lifehouse. Niedawno wzięli też udział w warsztatach pantomimy zorganizowanych przez Wspólnotę Sióstr Uczennic Krzyża; głównym prowadzącym warsztaty był Adam Kuliś.

Warto też wspomnieć, że w trakcie Wielkiego Postu grupa teatralna razem z klerykami Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego występuje w scenicznym przedstawieniu „Męki Pańskiej”. Natomiast 27 marca aktorzy „Silentium” poprowadzili Drogę Krzyżową pt. „Ja też tam byłem” (reżyseria i scenariusz A. Jabłońska) w Sanktuarium NSPJ.

Zespół realizuje swoje sceniczne pasje na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony dotykając otaczającej nas rzeczywistości – podejmując rozmowy na tematy współczesne ukazując wartości, o których dzisiejszy świat powoli zapomina. Natomiast z drugiej strony wychodzą naprzeciw nowej ewangelizacji dając tym samym świadectwo swojej wiary. 


liczba odsłon: 3114 | dodano: 2009-03-31 19:45:06

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook