Dziś: środa, 24 lipca 2019
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Golędzinowska: nie bójmy się mówić o czystości
Nie mogę wyświetlić obrazka

O tym, dlaczego tak ważna jest czystość, jak przemienia się życie pod jej wpływem, dlaczego nawet księża boją się o niej mówić - to temat nowej książki Anny Golędzinowskiej pt. "Z ciemności do światła. Jak żyć czystością". Prezentacja odbyła się 9 kwietnia w Warszawie. Autorka bestselera "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki", która w wieku 16 lat znalazła się we Włoszech, uciekła handlarzom żywym towarem, później pracowała jako modelka i prezenterka w TV, została "pochwycona" przez Boga i radykalnie odmieniła swoje życie. Obecnie propaguje czystość i inspiruje młodych, którzy włączają się w jej inicjatywę Czyste Serca.

Podczas prezentacji książki Golędzinowska opowiadała o początkach własnego nawrócenia - gdy wyspowiadała się po 15 latach w Medjugoriu, ksiądz powiedział jej: Jesteś gorsza niż Maria Magdalena. Ale nie załamała się i tak jak św. Paweł wyszła z grzechu. - O tym jest ta książka, o tym, jak wrócić do prawdziwych wartości - mówiła autorka. Autorka wyjaśniła, że Czyste Serca to owoc jej nawrócenia, a w ciągu trzech lat od zapoczątkowania, w inicjatywę włączyło się 9 tys. osób, w zdecydowanej większości to osoby świeckie. Golędzinowska opowiadała o genezie Czystych Serc. Kiedyś usłyszała, że w Polsce jest Ruch Czystych Serc, więc zaproponowała znajomemu księdzu, żeby zrobić coś podobnego we Włoszech. Była zdumiona, gdy w krótkim czasie włączyło się w inicjatywę 500 osób. Do Czystych Serc włączają się nie osoby bardzo młode, ale takie, które mają podobnie jak ona "obciążone konto", ale decydują się wrócić do czystości. - Zdają sobie sprawę, że nie znaleźli szczęścia, więc wracają do źródła - mówiła Golędzinowska. Osoby pragnące włączyć się w inicjatywę składają przysięgę dochowania czystości, a na palec zakładają obrączkę, którą otrzymują za darmo - ich wyrób praktycznie finansuje Anna Golędzinowska z prywatnych funduszy.

Młodzież prowadzą księża, formacja odbywa się w ramach Kościoła. Obecnie w każdym rejonie Włoch jest ksiądz pracujących z młodymi ludźmi w ramach tej inicjatywy. - Bez Kościoła nie mogłabym tego prowadzić - zapewniła autorka. - Ja mogę opowiedzieć jedynie moją historię życia, ale tu potrzebna jest duchowość, łaska Boża, Eucharystia, Kościół - mówiła autorka. - Kościół jest najważniejszy, księża i formacja. We Włoszech czystość jest tematem tabu - ubolewała. Jeden z włoskich księży wyjaśnił jej, dlaczego tak jest - gdyż księża sami nie żyją czystością. Jej zdaniem o wiele łatwiej z jej przesłaniem trafić do młodych ludzi niż do kapłanów, którzy nieraz kwestionują sens działań promujących czystość. Ale nieraz trafia na mur także ze strony "porządnych", praktykujących katolików. - Chciałam zaapelować do księży żeby nie bali się mówić o czystości, ponieważ powrót do niej jest drogą do odbudowy cywilizacji miłości. Dziś mamy coraz więcej rozwodów, separacji a największą bronią diabła jest nieczystość - mówiła.

aw / Warszawa


liczba odsłon: 841 | dodano: 2015-04-19 15:18:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060