Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film full HD z Dni Młodych Gryfice 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w Barlinku w dniach od 1 do 3 maja br. pozostały tylko 46 dni. Zapisy internetowe na Portalu Młodych Ichtis rozpoczną się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Tymczasem opublikowaliśmy właśnie film DVD, przedstawiający ubiegłoroczne spotkanie w Gryficach. Ten wyjątkowy film w jakości Full HD jest już dostępny w Internecie na portalu YouTube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=fEUDJXqe33c. Koniecznie obejrzyj i podaj dalej!

 

Film jest relacją z Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2013 r. w Gryficach. Spotkanie młodych chrześcijan z terenu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, realizowane pod hasłem zaproponowanym przez papieża Benedykta XVI „Idźcie i głoście Ewangelię” (Mt 28,19), było częścią obchodów XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, który był przeżywany w wymiarze diecezjalnym w Gryficach.

Program Dni Młodych był złożony z różnych spotkań modlitewnych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znalazły się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Gryfic, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, koncerty (Siewcy Lednicy, Full Power Spirit, Porozumienie, Clerboyz) i spotkania w małych grupach. Uczestnicy Dni Młodych wzięli udział również w blisko 50. warsztatach tematycznych m.in.: decoupage, dziennikarskie, fotograficzne, muzyczne, pantomimy, plastyczne, psychologiczne, strażackie, strzeleckie, taneczne, wokalne, teatralne i układania kwiatów. Podczas trzydniowego spotkania był również realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Gryfice City Tour, na który składały się m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, kajaki, zawody strzeleckie oraz gry i zabawy.

W Dniach Młodych w Gryficach wzięło udział ponad 1500 zarejestrowanych uczestników: młodych z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia. W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych miejscowości: Bambergu, Berlina oraz z 78 parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, reprezentujących 36 dekanatów. Wśród zgłoszonych grup było również 11 zespołów utworzonych przez ruchy, wspólnoty i szkoły.

Film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje trafnie oddające atmosferę Dni Młodych w Gryficach. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas młodzieżowych spotkań formacyjnych w parafiach. Film został również opublikowany i jest dostępny w wersji Full HD na portalu You Tube.


Czas trwania filmu: 32:32
Produkcja: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej
Reżyseria, zdjęcia i montaż: Marcin Romański - Chilli Studio
Projekty graficzne: Bartosz Kucharski – Studio Klawo


liczba odsłon: 3525 | dodano: 2014-03-14 11:19:06

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook