Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Festiwal Nowe Spojrzenie 2015
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już w niedzielę 31 maja 2015 r. odbędzie się w Bydgoszczy czwarta edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: poprzednie trzy edycje zgromadziły łącznie kilkanaście tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami.

Muzyczną ucztę zapewnią uznani polscy artyści, reprezentujący różne gatunki muzyczne: Raz Dwa Trzy (ambitny zespół tworzący muzykę od 25 lat, stworzyli 7 płyt studyjnych i 3 koncertowe, lider Adam Nowak) Mesajah (polski wokalista reggae, znany przede wszystkim z piosenki „Każdego dnia” ), Propaganda Dei (koniński zespół istniejący od 2010 roku, mający na koncie 2 płyty ).

W czasie koncertów odbędą się także spotkania z ludźmi kultury i mediów, którzy opowiedzą o swoim życiu, pracy i pasjach. W tym roku naszymi gośćmi będą: ks. Jan Kaczkowski (doktor teologii moralnej, specjalista w dziedzinie bioetyki, prezes Puckiego Hospicjum p.w. św. Ojca Pio), siostra Anna Bałchan( założycielka Stowarzyszenia Po Moc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej), Jola Szymańska ( młoda autorka bloga „Hipster Katoliczka”) oraz Bawer Aondo-Akaa (niepełnosprawny aktywista, teolog i kandydat Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach do Sejmu z 2011 r.).

Festiwal oferuje atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. W tym roku ponownie Festiwal Nowe Spojrzenie rozpocznie się zaraz po przybyciu na teren wokół Bazyliki Mniejszej Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Wtedy też cała zachodnia część terenu festiwalowego zostanie opanowana przez organizatorów Marszu. Na wszystkich czekać będzie piknik rodzinny i moc atrakcji (m.in. specjalna strefa dziecka). Poza tym dzięki możliwości wejścia na taras widokowy na kopule Bazyliki uczestnicy Festiwalu będą mieli także wyjątkową okazję podziwiać Bydgoszczy z lotu ptaka.
W trakcie Festiwalu będziemy również świadkami próby pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu nieprzerwanego ciągu monet 1 zł, który jest organizowany z ramienia fundacji „Wiatrak” w ramach kampanii „Kilometry Dobra”.

Festiwal odbędzie się na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wstęp wolny! Aktualne informacje o Festiwalu są dostępne na stronie internetowej: www.nowespojrzenie.com oraz na www.facebook.com/FestiwalNoweSpojrzenie.


liczba odsłon: 1041 | dodano: 2015-05-20 14:58:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060