Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ewangelizacja w rytmie rocka
Wśród licznych imprez towarzyszących XXIII Światowym Dniom Młodzieży w Sydney są także koncerty wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Reprezentują oni rozmaite gatunki muzyczne, jednak wszystkich ich łączy pragnienie ewangelizowania na scenie.
Wśród muzyków, których zobaczyć można w Sydney jest m.in. australijska grupa Resonaxis, której utwory są oryginalną mieszanką acid jazz i chorałów gregoriańskich. Jest także włoski zespół Metatrone, śpiewający o Jezusie w stylistyce heavy metalowej. Innym muzykiem, który gości na kontynencie jest franciszkanin o. Stan Fortuna – zakonnik-rapper z Bronxu. Jeździ on po całym świecie, ewangelizując za pomocą improwizowanych utworów rap. Dotąd wydał 18 płyt, z których zysk przeznaczył na cele związane z poprawą bytu mieszkańców nowojorskiej dzielnicy.

Inny zespół, który przyjechał z USA do Sydney to Psalm6Teen. Tworzą go Eduardo Guerra i jego dwaj, 13- i 14-letni synowie. Podróż do Australii to spełnienie ich wieloletnich marzeń. „Moja muzyka niesie protest przesłanie: idź do przodu, wszystkim z nas jest ciężko i Jezus nas kocha, jesteśmy wyjątkowi” - mówi Guerra w rozmowie z siecią radiowo-telewizyjną ABC, podkreślając, że często muzyka jest jedynym środkiem za pomocą, którego przesłanie ewangeliczne może trafić do młodego pokolenia. Przyznaje jednocześnie, że często jest to muzyka, za którą nie przepada Benedykt XVI.

rk / Sydney
 


liczba odsłon: 1786 | dodano: 2008-07-20 12:46:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook